Kazanie na dziś:

Dziesięć procent chrześcijan, ok. dwieście milionów, jest prześla-dowanych z powodu wiary. Jezus zapowiada uczniom, że z powodu wierności Ewangelii będą więzieni, sądzeni i zabijani. »»

 

Dzisiaj

17:00 - Lipowa. Peregrynacja Znaków Miłosierdzia. Bp Piotr Greger.

Wiadomości

Informacje dotyczące celebracji I Nieszporów I Niedzieli Adwentu w katedrze

W pierwszą niedzielę Adwentu, na wszystkich Mszach świętych w parafii zostaną uroczyście zapalone Świece Jubileuszowe. (25 listopada 2015) »»

Znaki Miłosierdzia w Słotwinie (zdjęcia)

Obraz Jezusa i relikwie Apostołów Miłosierdzia powitali członkowie miejscowej, jednej z najmłodszych w diecezji, wspólnoty parafialnej. (25 listopada 2015) »»

Ustroń: 230. rocznica erygowania parafii pw. św. Klemensa

Na początku Eucharystii bp Roman Pindel poświęcił absydę, którą w ubiegłym roku malował Paweł Domaszewicz. (23 listopada 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Jawiszowice-os. Brzeszcze: „Polonezem” Wojciecha Kilara uczczono Chrystusa Króla

"Chodzi piszczenie w naszych duszach, tęskniących za Bogiem, które często są zakurzone bardziej niż wnętrze naszych organów". (23 listopada 2015) »»

Znaki Miłosierdzia w Ostrem-Twardorzeczce (zdjęcia)

Obraz Jezusa i relikwie Apostołów Miłosierdzia uroczyście powitali członkowie miejscowej wspólnoty parafialnej pw. MB Różańcowej. (23 listopada 2015) »»

Bielsko-Biała: Akcja Katolicka wręczyła medale „Za Uświęcanie Świata”

Podczas uroczystości wykład pod tytułem „Miłosierdzie Boga w posłannictwie Kościoła i życiu chrześcijanina” wygłosił ks. prof. Jan Wal. (22 listopada 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Ks. prof. Wal: „Miłosierdzie Boga w posłannictwie Kościoła i życiu chrześcijanina”

Wykład pod tytułem „Miłosierdzie Boga w posłannictwie Kościoła i życiu chrześcijanina” wygłosił ks. prof. Jan Wal. (22 listopada 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Homilia biskupa Romana Pindla podczas w uroczystości Chrystusa Króla

Na koniec święta patronalnego Akcji Katolickiej w bielskim kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiona została Msza św. (22 listopada 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Kozy: jubileusz bielskich przewodników turystycznych

Przewodnictwo w rejonie Bielska-Białej ma swoje początki w okresie międzywojennym w kołach Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego. (22 listopada 2015) »»

Znaki Miłosierdzia w Radziechowach (zdjęcia)

Obraz Jezusa Miłosiernego i relikwie Apostołów Miłosierdzia uroczyście powitali członkowie miejscowej wspólnoty parafialnej pw. św. Marcina (22 listopada 2015) »»

Spotkanie ze słowem Bożym: Chrystus – Król nie z tej ziemi...

Jezus: Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu. (21 listopada 2015) »»

Zmarł tata ks. Roberta Szczotki

Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 23 listopada o godz. 14.00, w kościele parafialnym pw. Nawiedzenia NMP w Zwardoniu. (21 listopada 2015) »»

Teledysk do hymnu beatyfikacyjnego polskich misjonarzy-męczenników

Z inicjatywy franciszkańskiej Prowincji św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię w Krakowie powstał teledysk do hymnu beatyfikacyjnego. (21 listopada 2015) »»

Wybrano biskupa diecezji cieszyńskiej Kościoła ewangelicko-augsburskiego w RP

Ks. dr Korczago ma 51 lat. Po studiach na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie został ordynowany 22 stycznia 1989 r. w Zabrzu (21 listopada 2015) »»

Znaki Miłosierdzia w Przybędzy (zdjęcia)

Obraz Jezusa Miłosiernego i relikwie Apostołów Miłosierdzia uroczyście powitali członkowie miejscowej wspólnoty parafialnej. (21 listopada 2015) »»

Znaki Miłosierdzia w Ciścu (zdjęcia)

Mszy św. przewodniczył bp Roman Pindel, który wspólnie z proboszczem parafii ks. Władysławem Nowobilskim wprowadzili Znaki Miłosierdzia. (20 listopada 2015) »»

Rejonowy etap 21. Konkursu Wiedzy Biblijnej

Konkurs wiedzy biblijnej organizowany jest od dwóch dekad w diecezjach, które znajdują się na terenie województwa śląskiego. (20 listopada 2015) »»

Znaki Miłosierdzia w Cięcinie (zdjęcia)

Nawiedzenie obrazu Jezusa oraz relikwii św. Faustyny i św. Jana Pawła II rozpoczęło się 20 listopada w parafii pw. św. Katarzyny w Cięcinie. (20 listopada 2015) »»

Znaki Miłosierdzia w Żabnicy (zdjęcia)

Mszy św. na początek peregrynacji przewodniczył bp Piotr Greger, który wspólnie z proboszczem parafii ks. Jackiem Jaskiernią. (19 listopada 2015) »»

Spotkanie Rady Kapłańskiej odbędzie się w środę, 2 grudnia 2015

Spotkanie Rady Kapłańskiej odbędzie się w środę, 2 grudnia 2015 roku o godzinie 14:30 w gmachu kurii diecezjalnej. (18 listopada 2015) »»

Diecezjalna inauguracja Roku Jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski

Diecezjalna inauguracja Roku Jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski odbędzie się w sobotę, 28 listopada br. o godzinie 16:00 w katedrze. (18 listopada 2015) »»

Dwaj biegacze biegli 27 godzin na Jasną Górę w intencji swoich mam

"Zużyłem 6 koszulek technicznych, 3 bluzy, 3 pary spodni, 3 komplety bielizny i 4 czapki. Deszcz miał na to duży wpływ" - opowiada. (18 listopada 2015) »»

Jawiszowice-os. Brzeszcze: co piszczy w organach? (zapowiedź)

Wacław Golonka – dyrektor artystyczny „Jawiszowickich Niedziel Organowych” – przedstawi sekrety pracy organisty i tajniki działania organów. (17 listopada 2015) »»

Znaki Miłosierdzia w Wieprzu k. Żywca (zdjęcia)

W ramach peregrynacji Znaków Miłosierdzia w parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Wieprzu odbywają się czuwania modlitewne i adoracje. (17 listopada 2015) »»

Bielsko-Biała: „M jak szaleństwo” – filmowy projekt o zwyczajnej świętości

Jak wytłumaczyła koordynatorka całego przedsięwzięcia, s. Daria Dobrowolska, chodzi o to, by „odebrać trochę lukru” z wizerunków świętych. (16 listopada 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Znaki Miłosierdzia w Juszczynie (zdjęcia)

Mszy św. na początek peregrynacji przewodniczył bp Tadeusz Rakoczy, który wspólnie z proboszczem juszczyńskiej parafii. (16 listopada 2015) »»

Wizytacja kanoniczna w Ustroniu Lipowcu

Ordynariusz bielsko-żywiecki bp Roman Pindel wizytował parafię pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Ustroniu Lipowcu. (16 listopada 2015) »»

Spotkanie ze słowem Bożym: zbliża się koniec świata

Robert Karp i ks. Jacek Pędziwiatr rozmawiają o fragmencie niedzielnej Ewangelii według św. Marka, gdy Jezus mówi o końcu świata (15 listopada 2015) »»

Bp Rakoczy w Pisarzowicach : Jan Paweł II budował swe życie na woli Chrystusa

W parafii znajduje się kaplica dedykowana św. Janowi Pawłowi II. Wspólnota ma także przekazane przez kard. Dziwisza relikwie Karola Wojtyły. (15 listopada 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Kęty: parafialni krwiodawcy oddali w tym roku około 200 litrów krwi

„Nadal cieszymy się z tego, że możemy ofiarować bliźniemu to, coś tak cennego jak dar krwi” – dodał Marian Kowalczyk. (15 listopada 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Znaki Miłosierdzia w Pewli Małej (zdjęcia)

Nawiedzenie obrazu Jezusa oraz relikwii relikwii św. Faustyny i św. Jana Pawła II rozpoczęło się w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. (15 listopada 2015) »»

Żywiec: 110-lecie Oddziału Babiogórskiego PTTK

Duchowny nawiązał do wydarzenia, jakim było w 1995 roku przyjęcie przez Jana Pawła II Członkostwa Honorowego Oddziału Babiogórskiego w Żywcu. (15 listopada 2015) »»

Znaki Miłosierdzia w Pewli Ślemieńskiej (zdjęcia)

Obraz Jezusa Miłosiernego i relikwie Apostołów Miłosierdzia powitali członkowie miejscowej wspólnoty parafialnej pw. NMP Królowej Polski (14 listopada 2015) »»

Bp Greger w Zarzeczu: szkoła wpisuje się w posłannictwo Kościoła

Odwołując się do nauczania Jana Pawła II, zauważył, że dobrzy nauczyciele nie ograniczają się tylko i wyłącznie do przekazu wiedzy. (13 listopada 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Znaki Miłosierdzia w Pewli Wielkiej (zdjęcia)

Obraz Jezusa Miłosiernego i relikwie Apostołów Miłosierdzia powitali członkowie miejscowej wspólnoty parafialnej pw. św. Maksymiliana. (13 listopada 2015) »»

W dniach 12-13 listopada kasa kurii jest nieczynna

W dniach 12 - 13 listopada br., kasa kurii jest nieczynna. (12 listopada 2015) »»

Zmarł ks. Henryk Szlachetka

Pogrzeb śp. ks. Henryka Szlachetki odbędzie się w sobotę 14 listopada o godz. 13.00 w kościele parafialnym w Mucharzu. (12 listopada 2015) »»

Idź do strony: 1, 2, 3, 4, , 174

1996-2015 © Kuria Bielsko-Żywiecka | Redakcja