Kazanie na dziś:

Zdarza się, że nawet podczas Eucharystii wrogo spoglądamy na ludzi, których nie lubimy. Jezus przypomina, że przed złożeniem Ofiary powinniśmy najpierw pojednać się z innymi. »»

 

Dzisiaj

11:00 - Rychwałd, konf. prasowa nt. cudownego obrazu MB Rychwałdzkiej Pani Żywieckiej.

Wiadomości

Zmarł śp. ks. prałat Józef Szczypta, były proboszcz parafii na Złotych Łanach

Pogrzeb zasłużonego kapłana - w poniedziałek 2 marca br. o godz. 14.00 w kościele Św. Józefa w Bielsku-Białej na Złotych Łanach (28 lutego 2015) »»

Diecezjalna pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę (zapowiedź)

Jak wyjaśnia dyrektor kurialnego wydziału katechetycznego ks. dr Marek Studenski, zmiany dokonano na prośbę katechetów. (27 lutego 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Noc Konfesjonałów po raz pierwszy w diecezji bielsko-żywieckiej

Noc Konfesjonałów to nie tylko spowiedzi, ale także wcześniej poprzedzające ją działania marketingowe w przestrzeni publicznej. (27 lutego 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Zmarła zasłużona bielska katechetka, Monika Honkisz

Zmarła zasłużona bielska katechetka Monika Honkisz. Katechetka rozpoczynała pracę katechetyczną w latach 50. w parafii św. Mikołaja. (26 lutego 2015) »»

Województwo Śląskie włącza się w pomoc przy organizacji ŚDM

W spotkaniu brali udział: marszałek województwa śląskiego, metropolici katowicki i częstochowski oraz biskupi bielsko-żywiecki i sosnowiecki. (25 lutego 2015) »»

Poddana konserwacji Madonna wraca do sanktuarium w Rychwałdzie

W czerwcu 2015 roku na specjalnej konferencji prasowej w Rychwałdzie zaprezentowana nowa, sukienka dla rychwałdzkiego obrazu (24 lutego 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Zmarła matka ks. Władysława Piekarskiego, proboszcza w Zabłociu

Ks. Władysław Piekarski zaprasza księży na mszę św. w intencji swojej mamy we wtorek 3 marca o godz. 19.00 w Zabłociu. (24 lutego 2015) »»

Harmęże: 25 lat istnienia franciszkańskiego klasztoru w pobliżu KL Auschwitz

Uroczystości w październiku, związane z rocznicą powstania parafii , poprzedzą misje parafialne prowadzone przez ojców redemptorystów z Krakowa. (23 lutego 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Wielkopostne spotkania ze słowem Bożym

Serię rozmów z ks. Jackiem Pędziwiatrem nagranych w studiu „Anioła Beskidów” rozpoczynają rozważania oparte o czytanie z Ewangelii św. Marka. (22 lutego 2015) »»

Wisła: narciarskie mistrzostwa Polski kleryków i księży

Po raz pierwszy w historii zawodów wręczono Puchar im. świętego Jana Pawła II. Nagrody przyznano w kilku kategoriach wiekowych. (22 lutego 2015) »»

Druga sesja Akademii Animatora (zapowiedź)

Akademia Animatora to przede wszystkim konferencje, prowadzone przez doświadczonych członków Ruchu Światło-Życie. (22 lutego 2015) »»

Prof. B. Chazan gościem konferencji o wychowaniu do życia w rodzinie (zapowiedź)

Konferencja ma stanowić wsparcie i pomoc dla wszystkich osób, które zaangażowane są w działania związane z przygotowaniem do życia w rodzinie. (21 lutego 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Bp Greger: niech posypanie głów popiołem pomoże przeżywać życie bez udawania

"Niech ten popiół nie zatrzyma się dziś na głowie, ale przeniknie do środka, do naszego wnętrza” – apelował biskup Piotr Greger. (19 lutego 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Bp Pindel przed peregrynacją znaków ŚDM: spotkajmy się z Jezusem i Jego Matką

"Prośmy o to, by jak najwięcej z nas otworzyło drzwi swych domów na przyjęcie młodych pielgrzymów z różnych stron świata" - napisał biskup. (18 lutego 2015) »»

Bielsko-żywiecka diecezja czeka na znaki Światowych Dni Młodzieży

Podczas peregrynacji w kilku miejscowościach, m.in. Bielsku-Białej oraz Żywcu, zostaną zorganizowane uliczne nabożeństwa drogi krzyżowej. (18 lutego 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Beatyfikacja polskich franciszkanów zamordowanych w Peru - 5 grudnia

Proces beatyfikacyjny polskich franciszkanów rozpoczął się 1996 roku. W 2002 roku zakończył się proces beatyfikacyjny na szczeblu diecezjalnym. (17 lutego 2015) »»

Rzecznik bielsko-żywiecki na Facebooku

Rzecznik diecezji bielsko-żywieckiej ks. Jacek Pędziwiatr wyjaśnił, że strona będzie na bieżąco informowała o aktualnych wydarzeniach. (17 lutego 2015) »» Posłuchaj wiadomości

W Środę Popielcową Kuria Bielsko-Żywiecka będzie nieczynna

W Środę Popielcową Kuria będzie nieczynna. Popołudniowych zajęć nie będzie także w Instytucie Teologicznym i w Szkole Organistowskiej. (16 lutego 2015) »»

Bielsko-Biała: ruszyły zapisy na III pieszą pielgrzymkę diecezji do Łagiewnik

"Takie hasło do nas przemówiło, patrząc na to wszystko, co się wokół nas dzieje, obserwując niestabilność politycz.-społeczną, która nas otacza" (16 lutego 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Brenna: XVII Igrzyska Abstynentów – promocja trzeźwego stylu życia

"Tu chodzi o promocję trzeźwego stylu życia, by zasmakować w takim życiu, by być radosnym abstynentem z nieprzymuszonego wyboru" (15 lutego 2015) »»

Zawoja: pierwsze w Polsce "Górskie Centrum Korona Ziemi"

„Dziękuję Wam za tak wspaniałe doznania. Kontynuujcie wychodzenie na szczyty, także te duchowe”- pisał papież Jan Paweł II. (15 lutego 2015) »»

Bp Pindel do chorych: wielbijmy Boga w zdrowiu i chorobie

We Mszy św. udział wzięli pracownicy Beskidzkiego Centrum Onkologii im. Jana Pawła II z dyrektorem Rafałem Muchackim oraz pacjenci szpitala. (12 lutego 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Projekcja filmu „Zapomniane męczeństwo” – o abp. Baraniaku (zapowiedź)

Inspiracją do powstania 58-minutowego filmu były „Teczki na Baraniaka”, dwutomowe dzieło poświęcone inwigilacji poznańskiego metropolity. (11 lutego 2015) »»

Oświęcim: gimnazjaliści wspierają akcję „Wyślij pączka do Afryki 2015”

Gimnazjaliści rozpoczęli sprzedaż pączków pozyskanych od darczyńców 9 lutego i kontynuować będą przedsięwzięcie jeszcze dziś i jutro. (11 lutego 2015) »»

Brenna: Igrzyska Abstynentów na górskim stoku (zapowiedź)

Igrzyska objęli patronatem ordynariusz bielsko-żywiecki bp Roman Pindel, diecezjalny duszpasterz ds. trzeźwości, ks. prałat Władysław Zązel. (10 lutego 2015) »»

Mazańcowice: V Ekumeniczne Spotkanie z Pieśnią Wielkopostną (zapowiedź)

Jak podkreślają pomysłodawcy imprezy, przegląd nie ma charakteru konkursu i mogą w nim wystąpić wszelkiego rodzaju zespoły wokalne. (10 lutego 2015) »»

O. Bashobora poprowadzi w kwietniu rekolekcje w Amfiteatrze pod Grojcem

Całodniowe spotkanie w kwietniu zaplanowano na terenie niedawno oddanego do użytku nowoczesnego obiektu – Amfiteatru pod Grojcem. (10 lutego 2015) »»

Karmelitanki misjonarki zaskoczone wielkim odzewem na akcję „Ołówek dla Afryki”

Karmelitanki misjonarki przypominają, że wśród 2 miliardów dzieci żyjących na świecie, na każde 100 dzieci 17 nigdy nie pójdzie do szkoły. (9 lutego 2015) »»

Szkoła Ewangelizacji Cyryl i Metody dziękowała za kolejny rok służby

Kilka dni przed niedzielnymi uroczystościami patronalnymi członkowie Szkoły odśpiewali akatyst ku czci świętych Cyryla i Metodego. (8 lutego 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Zmarła matka doktor Anny Byrczek, prezes Hospicjum Świętego Kamila

Zmarła pani Józefa Byrczek - mama pani doktor Anny Byrczek, założycielki i prezes Hospicjum Świętego Kamila w Bielsku-Białej (7 lutego 2015) »»

Żywiec: 34 rocznica generalnego strajku na Podbeskidziu

Spotkanie dawnych i obecnych działaczy związkowych "Solidarności" odbyło się w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Żywcu. (7 lutego 2015) »»

Idź do strony: 1, 2, 3, 4, , 187

1996-2015 © Kuria Bielsko-Żywiecka | Redakcja