Kazanie na dziś:

Podczas pielgrzymek Jana Pawła II do Polski niektórzy wierni dosłownie walczyli o jak najlepsze miejsca, aby być najbliżej niego. Mieszkańcy Nazaretu mieli do Jezusa naturalny, bezpośredni »»

 

Wiadomości

Czaniec: parafianie wraz z ordynariuszem dziękowali Bogu za 450 lat łaski Bożej

Ordynariusz bielsko-żywiecki odprawił liturgię wraz z kapłanami rodakami i księżmi, którzy pracowali w przeszłości w Czańcu. (31 sierpnia 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Zmarła s. Daniela Makulska, elżbietanka, długoletnia katechetka

30 sierpnia br. zmarła s. Daniela Makulska, elżbietanka, długoletnia katechetka w Cieszynie i w Hażlachu, doradca metodyczny ds. nauczania religii. (31 sierpnia 2015) »»

Zmarł ojciec br. Mirosława Myszki, pallotyna z bielskiej wspólnoty

Jeżeli ktoś nie może przybyć osobiście, proszę o ofiarę Mszy Świętej i Komunii Świętej oraz o modlitwę w intencji Taty oraz za całą rodzinę. (31 sierpnia 2015) »»

Żywieccy pielgrzymi po raz 404. na Jasnej Górze

Matko Chrystusa i Matko Kościoła, umęczeni, ale z radością w sercach, pielgrzymujemy do Ciebie nie tylko po to, aby Cię prosić czy złożyć jakiś dar. (30 sierpnia 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Spotkanie ze słowem Bożym: gdzie szukać nieczystości?

Rozmawiają o o fragmencie niedzielnej Ewangelii według św. Jana. Zastanawiają się w jej kontekście, co to znaczy być nieczystym. (29 sierpnia 2015) »»

Caritas apeluje o modlitwę w intencji Damianka

Do końca akcji pomocy dla chłopca pozostało 12 dni. Zebrano już prawie 22 tys. zł – 52 proc. sumy potrzebnej na operację. (29 sierpnia 2015) »»

Zmarł ojciec diakona Artura Micorka

Zmarł Józef Micorek, ojciec diakona Artura Micoreka z parafii św. Michała Archanioła w Leśnej. Pogrzeb w poniedziałek 31 sierpnia. (29 sierpnia 2015) »»

Czaniec: parafia pradziadów Karola Wojtyły świętuje jubileusz 450-lecia

Zanim erygowano parafię św. Bartłomieja Apostoła w Czańcu w 1565 roku, wieś należała do utworzonej w 1260 roku parafii w Kętach. (28 sierpnia 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Bielsko-Biała: za dwa tygodnie ruszają międzynarodowe warsztaty gospel

Dathan Thigpen to wielokrotnie nagradzany prestiżowymi wyróżnieniami piosenkarz gospelowy z Jackson, w amerykańskim stanie Missisipi. (28 sierpnia 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Bielsko-żywieckie Centrum ŚDM w TVP

W najbliższy piątek o godz. 16:45 w TVP1. Wyemitowany zostanie materiał, jaki nagrano 25 sierpnia w diecezjalnym centrum w Bielsku-Białej. (25 sierpnia 2015) »»

Zapraszamy kandydatów na Studium Teologii Rodziny

Celem Studium jest formacja duchowa i ludzka studentów. Ma ono ukazywać studentom związek życia z wiarą. (24 sierpnia 2015) »»

Kurs animatora przed ŚDM

W ramach spotkań młodzi ludzie uczą się jak rozwiązywać konflikty, przygotowywać spotkania, jak organizować wspólny czas integracji. (24 sierpnia 2015) »»

Trójstyk: modlitwa na granicy Polski, Czech i Słowacji

Sobotnie uroczystości rozpoczęły się od procesji, które prawie jednocześnie wyszły z polskiego Trzycatka, słowackiego Čiernego i czeskiej Hrčavy. (24 sierpnia 2015) »»

Wielka Racza: finał „Ewangelizacji w Beskidach”

W sobotnim spotkaniu na Wielkiej Raczy, która miał przypominać o Górze Oliwnej, uczestniczyło około tysiąca osób, w tym liczne rodziny. (23 sierpnia 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Spotkanie ze słowem Bożym: pokarm, którzy wskrzesza

Robert Karp i ks. Jacek Pędziwiatr rozmawiają o tym, jak pokarm, jakim jest Ciało i Krew gwarantują zbawienia i życie wieczne. (22 sierpnia 2015) »»

Spotkanie ze słowem Bożym: co to za ptak, co dziobie się po piersi?

R. Karp i ks. Jacek Pędziwiatr rozmawiają o tym, co uczynił Bóg, by zbawić człowieka. Mówią o symbolu pelikana, który swą krwią karmi pisklęta. (15 sierpnia 2015) »»

Bp Piotr Greger: prawdziwej hierarchii wartości o. Maksymilian do końca był wierny

„Oddać siebie to znaczy nic innego, jak miłować. Tej prawdziwej hierarchii wartości o. Maksymilian do końca był wierny“ – dodał bp Greger. (14 sierpnia 2015) »»

Bielsko-żywieccy pielgrzymi na Jasnej Górze

„Adoracja jest modlitwą wyjątkowa, można o niej tak mówić, jeśli jest adoracją Chrystusa, a nie samego siebie, emocji, spraw życia. (12 sierpnia 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Zmarł tata Ks. Andrzeja Budnego wikariusza w Kamesznicy

Zmarł tata Ks. Andrzeja Budnego - wikariusza w Kamesznicy. Pogrzeb śp. Władysława Budnego odbędzie się w Zabrzegu, w czartek o godz. 15.00. (11 sierpnia 2015) »»

W dniu 14 sierpnia (piątek) kuria będzie nieczynna

W związku z Uroczystością Św. Maksymiliana Marii Kolbego, patrona naszej diecezji w dniu 14 sierpnia (piątek) kuria będzie nieczynna. (11 sierpnia 2015) »»

Uroczystości ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego (zapowiedź)

yli więźniowie obozów zagłady, księża biskupi, kapłani, władze lokalne, poczty sztandarowe korzystają z wewnętrznego parkingu Muzeum. (10 sierpnia 2015) »»

Beskidy: ewangelizacja na Pilsku

Dominikanin zaznaczył, że przyjęta Komunia Święta, podczas której dochodzi do intymnego spotkania z Panem, ma przynieść konkretny owoc. (9 sierpnia 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Modlitwa o pokój przez wstawiennictwo św. Teresy Benedykty od Krzyża

"Pragniemy okazać współczucie oraz wyraz solidarności z tymi, którzy zmuszeni są uchodzić ze swego kraju i szukają schronienia u innych". (9 sierpnia 2015) »»

Spotkanie ze słowem Bożym: żyjemy w czasach dobrobytu

R. Karp i ks. Jacek Pędziwiatr rozmawiają o kolejnym fragmencie Ewangelii Janowej, w których Jezus mówi o potrzebie szukania nie chleba codziennego. (8 sierpnia 2015) »»

Bielsko-Biała: pogrzeb Tadeusza Cozaca – bielskiego brata Alberta

„Bądźmy ludźmi wielkiego serca na miarę Najświętszego Serca Zbawiciela i tego serca, które przed kilkoma dniami przestało bić” – dodał. (8 sierpnia 2015) »» Posłuchaj wiadomości

W niedzielę obchody rocznicy śmierci franciszkańskich męczenników

Mszom św. z udziałem ich krewnych i przyjaciół przewodniczyć będzie prowincjał franciszkanów o. Jarosław Zachariasz. (8 sierpnia 2015) »»

Ziemia Święta: rowerzyści z diecezji bielsko-żywieckiej pokonali Pustynię Judzką

"Kto zna realia Ziemi Świętej i miejsc związanych z Jezusem ten wie, że czas na modlitwę często podyktowany jest ilością pielgrzymów". (7 sierpnia 2015) »»

Oświęcimscy pielgrzymi wyruszyli po raz 32 na Jasną Górę

Pielgrzymi wędrują w pięciu grupach. Przed wejściem na Jasną Górę 11 sierpnia połączą się z innymi grupami z diecezji bielsko-żywieckiej. (7 sierpnia 2015) »»

W niedzielę święto św. Teresy Benedykty od Krzyża - Edyty Stein

Edith Stein urodziła się 12 października 1891 r., w święto Jom Kippur, w zamożnej rodzinie żydowskiej na wrocławskim Ołbinie, przy ulicy Dubois. (7 sierpnia 2015) »»

Bielsko-żywieccy pielgrzymi w drodze na Jasną Górę

"Dużo ludzi młodych, całe rodziny modlą się, by być dobrymi stróżami poranka, jak mówił św. Jan Paweł II, by być stróżami ewangelizacji". (6 sierpnia 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała pomagają stanąć na nogi 9-letniemu Damianowi

Do końca akcji pomocy dla chłopca pozostało 35 dni. Zebrano już około 11.5 tys. zł – 27 proc. sumy potrzebnej na operację w niemieckiej klinice. (5 sierpnia 2015) »»

Idź do strony: 1, 2, 3, 4, , 200

1996-2015 © Kuria Bielsko-Żywiecka | Redakcja