Kazanie na dziś:

Ciało człowieka można uleczyć bez jego zaangażowania; psychikę tylko przy współpracy. Jezus pyta uczonych w Piśmie: łatwiej odpuścić paralitykowi grzechy czy go uzdrowić? »»

 

Wiadomości

Bielsko-Biała: drużyny „Luce” zadebiutowały w Polskiej Lidze Hokeja na Rolkach

Drużyny wzięły nazwy od zaangażowanej w ruch Focolari Chiary Badano, którą założycielka ruchu Chiara Lubich nazwała ją "Chiarą Luce". (1 lipca 2015) »»

Ustroń: w lipcu Hermanickie Spotkania Rodzin i Narzeczonych

"Tym, którzy są na niej już dalej, spotkania pozwalają zastanowić się nad sobą i swoim małżeństwem, nad relacją z dziećmi i rodzicami". (1 lipca 2015) »»

Beskidy: w lipcu i sierpniu ewangelizacja na ośmiu beskidzkich szczytach

Pierwsze ewangelizacyjne spotkanie w górach zaplanowano 4 lipca na Górze Rysianka. Tego dnia w południe sprawowana tam będzie Eucharystia. (30 czerwca 2015) »»

W miesiącu lipcu Wydział Katechetyczny jest nieczynny

W miesiącu lipcu Wydział Katechetyczny jest nieczynny (30 czerwca 2015) »»

W dniach 6-17 lipca Kasa Kurii jest nieczynna

W dniach 6-17 lipca Kasa Kurii jest nieczynna (30 czerwca 2015) »»

Biskup spotkał się z przełożonymi żeńskich zgromadzeń zakonnych

Wśród poruszanych tematów były też plany oraz inicjatywy podejmowane w ramach trwającego w Kościele Roku Życia Konsekrowanego. (29 czerwca 2015) »»

Bp Greger: powiedz Jezusowi w oczy, kim On jest dla ciebie

Zaznaczył, że pytanie o dojrzałość wiary i intensywność życia religijnego zmuszają do szukania odpowiedzi, mającej wpływ na ludzkie życie. (29 czerwca 2015) »»

Ordynariusz dziękował za 60 lat kapłaństwa swego katechety szkolnego

Jubileusz zasłużonego 84-letniego ks. prałata Zdzisława Kałwy zbiegł się odpustem ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. (28 czerwca 2015) »»

Buczkowice: wystawa pamiątek w domu rodzinnym sługi Bożego bp. J. Pietraszki

"My klerycy byliśmy spragnieni słowa Bożego, które głosił bp Pietraszko. Po cichu nagrywaliśmy jego kazania w krakowskiej kolegiacie". (28 czerwca 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Bp Greger: Dni Trzeźwości w Kamesznicy to owoc Bożej łaski

Bp Greger przypomniał, że na uczniach Jezusa spoczywa obowiązek troski o to, aby życie nie było pozbawione poczucia wewnętrznej wolności. (28 czerwca 2015) »»

Spotkanie ze słowem Bożym - wskrzeszenie czyli powtórne narodzenie

"Czemu robicie zgiełk i płaczecie? Dziecko nie umarło, tylko śpi" - mówi Jezus w Ewangelii. Rozmowa o wskrzeszeniu córki Jaira. (27 czerwca 2015) »»

Biskup Pindel udzielił jezuitom diakonatu oraz prezbiteratu

Oprócz rodzin nowo wyświęconych oraz zaproszonych gości, w Eucharystii wzięli udział licznie zgromadzeni jezuici z Polski i świata. (27 czerwca 2015) »»

Harmęże: poseł, senator, burmistrz i radni na rekolekcjach

Podczas rekolekcji uczestnicy zwiedzili w podziemiach franciszkańskiego klasztoru słynną wystawę „Klisze Pamięci. Labirynty”. (27 czerwca 2015) »» Posłuchaj wiadomości

W poniedziałek 29 czerwca - kuria nieczynna

W poniedziałek 29 czerwca br., z racji Uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła, kuria bielsko-żywiecka jest nieczynna. (26 czerwca 2015) »»

Bp Pindel: życie i religia polegają na dotrzymywaniu słowa, przymierza

W homilii bp Pindel w nawiązaniu do czytania dnia z Księgi Rodzaju zwrócił uwagę, że słowo „przymierze” jest jednym z najważniejszych w Biblii. „ (26 czerwca 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Bielsko-Biała Hałcnów: modlitwa za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie

Biskup Greger zachęcił, by patrząc na przykład Maryi wciąż dbać o to, by dialog z Bogiem, nie stał się jednostronnym monologiem. (26 czerwca 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Groń Jana Pawła II: święto młodych wolontariuszy Caritas

"Ci młodzi ludzie robią to z serca, instynktownie czują, że trzeba pomagać ludziom, bo kiedyś być może i oni takiej pomocy będą potrzebować". (25 czerwca 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Zmiany personalne w diecezji bielsko-żywieckiej czerwiec 2015 r.

Kapłani diecezji bielsko-żywieckiej otrzymali 23 czerwca dekrety kierujące ich do pracy w nowych parafiach - z dniem 26 sierpnia br. (24 czerwca 2015) »»

Oświęcim: powstał film o legendarnym duszpasterzu polskich hipisów

Półgodzinny dokument będzie zaprezentowany na antenie TVP Kraków; dostępny również będzie na pielgrzymkahipisow.blogspot.com (24 czerwca 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Zmiany wśród proboszczów i wikariuszy

a czas diecezjalnej peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii świętych Faustyny i Jana Pawła II powołano kustosza tych znaków. (24 czerwca 2015) »»

W góry po odznakę turystyczną im. świętego Jana Pawła II

Regulamin, mapa, wykaz tras i punktację za przejście odpowiednich odcinków Szlaku Papieskiego podano na stronie www.idmjp2.pl (24 czerwca 2015) »»

Kwiaty i list gratulacyjny dla ks. Stanisława Lubaszki

24 czerwca pracownicy Kurii wyrazili wdzięczność za współpracę z ks. Stanisławem. Biskup wręczył 48-letniemu kapłanowi mu list gratulacyjny. (24 czerwca 2015) »»

222 tys. zł na hospicjum z akcji „Pola Nadziei”

"Starajmy się być nie sędziami innych, ale pomocnikami w trudzie dnia codziennego. W tym duchu traktujemy powstające stacjonarne hospicjum". (22 czerwca 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Bp Pindel w Polance Górnej: bez wiary nie ma świątyni

Zakonnice osiedliły się w podoświęcimskiej wsi w 1925 roku. Po pewnym czasie otworzyły tu ochronkę i zajmowały się chorymi. (21 czerwca 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Jaworzynka: 25 lat kapłaństwa bp. W. Krótkiego, ordynariusza eskimoskiej diecezji

Wraz z misjonarzem Oblatów Maryi Niepokalanej Eucharystię w kościele św. Ap. Piotra i Pawła koncelebrował w niedzielę 21 czerwca bp Roman Pindel. (21 czerwca 2015) »»

Bielsko-Biała: katolicy, luteranie i Żydzi wspólnie za życiem

Podczas festynu jednoznaczne świadectwo za życiem dał mesjanistyczny rabin Jeff Friedmann z Brooklynu w Nowego Jorku. (21 czerwca 2015) »»

Bielsko-Biała: bielszczanie manifestowali przywiązanie do życia i rodziny

Po wysłuchania nagrania z fragmentem przemówienia św. Jana Pawła II o walce cywilizacji życia z cywilizacją śmierci, ulicami ruszył marsz. (20 czerwca 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Spotkanie ze słowem Bożym - Dlaczego Jezus nie boi się wody?

Robert Karp i ks. Jacek Pędziwiatr rozmawiają o tym, co wspólnego ma uciszenie burzy ze stworzeniem świata. (20 czerwca 2015) »»

Jeleśnia: konferencja "Był wśród nas”

Pokazał papieża jako człowieka, który propagował komunikację wiary. Wykorzystywał media do ewangelizacji i poprawy jakości życia człowieka. (20 czerwca 2015) »»

Porąbka: po raz 33. wyruszyła pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej

W kazaniu ks. Jakub Krupa z Kobiernic zachęcał, by podczas pielgrzymki modlić się szczególnie za tych, którzy żyją w ciemnościach duchowych. (19 czerwca 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Harmęże: rekolekcje dla parlamentarzystów i samorządowców (zapowiedź)

"To jednocześnie propozycja odpoczynku. Zgodnie z propozycją Jezusa, warto wybrać się w miejsce ustronne, z dala od zgiełku świata." (18 czerwca 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Idź do strony: 1, 2, 3, 4, , 197

1996-2015 © Kuria Bielsko-Żywiecka | Redakcja