Obraz Pietera Bruegla "Mizantrop" przedstawia mnicha w kapturze, odwróconego od pięknego krajobrazu. Jednak świat – pod postacią chłopca – skrada się, wydzierając mu serce; »»

Dzisiaj

18:45 - B-B Komorowice. Sala parafialna. Szkoła Wiary Chrześcijańskiej (Szkoła Ewangelizacji).

„Korowód Świętych” przypomni, że święci to czytelne znaki Bożego świata

Nabożeństwo ku czci świętych rozpocznie się w bielskim kościele pw. Trójcy Świętej prezentacją relikwii i modlitwą różańcową. (21 października 2014) »» Posłuchaj wiadomości

Bp Pindel: szukajmy dobrej rozmowy z ludźmi i z Bogiem

Duchowny wezwał, żeby brać przykład z Jezusa i starać się być roztropnym w chwili, gdy ktoś pyta nas podchwytliwie i podstępnie. (20 października 2014) »» Posłuchaj wiadomości

Ks. dr Klaja: gregoriański śpiew wciąż fascynuje, bo przypomina o melodii niebian

"Śpiew gregoriański w kościele służy partycypacji w królestwie niebieskim, odsłonięciu rzeczywistości nadprzyrodzonej". (20 października 2014) »» Posłuchaj wiadomości

Rajcza: założyli koszulki w geście solidarności z prześladowanymi chrześcijanami

Oazowicze z Rajczy przyznają, że zapotrzebowanie na koszulki jest ogromne i już czekają na następną zamówioną partię. (20 października 2014) »»

Grand Prix „Psallite Deo” dla chóru z Mińska na Białorusi

Zwycięzca zaśpiewał pieśni do słów św. s. Faustyny Kowalskiej i muzyki H. Abramowicz: „Miłosierdzie Pańskie” oraz „O Maryjo Niepokalana”. (19 października 2014) »»

Modlitwa na Matysce w 30. rocz. śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Każdy uczestnik uroczystości otrzymał obrazek z bł. ks. Jerzym Popiełuszko, przywiezionym przez Stowarzyszenie „Dzieci Serc”. (19 października 2014) »»

Festiwal Chórów „Gaude Cantem”: Grand Prix dla „Medici Cantantes” z Wrocławia

„Śpiewający medycy”, którzy zajęli także pierwsze miejsce w kategorii chórów akademickich, otrzymalipuchar biskupa Romana Pindla. (19 października 2014) »»

Kęty: wystawa w hołdzie bł. ks. Jerzemu Popiełuszko

"Na wiadomość o śmierci kapłana mieszkańcy Kęt ułożyli specjalny kwietny krzyż, zamieniony potem w krzyż z w bukszpanu" (18 października 2014) »» Posłuchaj wiadomości

Ks. prałat Józef Strączek kończy 100 lat

„Nie ma nic gorszego niż zasklepić się w swoich sprawach. To powoduje zniechęcenie. Powinno się żyć życiem dla innych” - zwierza się. (17 października 2014) »» Posłuchaj wiadomości

Kęty: duchowni czterech Kościołów chrześcijańskich na festiwalu „Psallite Deo”

Na scenie wystąpił gościnnie chór „Społem” z Białorusi ogłoszono także wyniki Międzydekanalnego Przeglądu Muzycznego. (17 października 2014) »» Posłuchaj wiadomości

Malec: pogrzeb młodego górnika, ofiary wybuchu w kopalni Mysłowice-Wesoła

W homilii bp Pindel zwrócił uwagę, że pogrzeb to taki moment, kiedy zmarły może wypowiedzieć „jedno jedyne” kazanie, bez słów. (16 października 2014) »» Posłuchaj wiadomości

Miejsca i terminy otwartych konfesjonałów

W Andrychowie, Cieszynie, Czechowicach-Dziedzicach, Kętach, Oświęcimiu, Skoczowie, Szczyrku, Ustroniu i Żywcu powstały „stałe konfesjonały”. (15 października 2014) »»

Ks. Sadkiewicz odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej

Ks. Sadkiewicz w 2005 roku został zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu Proboszcz Roku. Był laureatem Nagrody im. Brajana Chlebowskiego. (15 października 2014) »»

Bielsko-Biała: obchody Dnia Dziecka Utraconego w hałcnowskim sanktuarium

Jak przypominają organizatorzy Dnia Dziecka Utraconego, według statystyk co roku w Polsce 40 tysięcy kobiet przeżywa dramat poronienia. (15 października 2014) »»

Kurs dla fotografów i operatorów sprzętu audiowizualnego

Komisja Liturgiczna Diecezji Bielsko-Żywieckiej ogłasza zapisy na kurs dla fotografów i operatorów sprzętu audiowizualnego. (14 października 2014) »»

Wizyta kanoniczna w Andrychowie

Ordynariusz bielsko-żywiecki bp Roman Pindel spotkał się w przededniu Dnia Edukacji z uczniami i pracownikami andrychowskich szkół. (14 października 2014) »»

Bielsko-Biała: wystawa „Kultura niezależna w Kościele w latach 80.”

"To był raj dla ducha. Na naszych spotkaniach ładowały się akumulatory. Świątynie i sale pękały w szwach. Ludzie chcieli przychodzić". (14 października 2014) »» Posłuchaj wiadomości

Skoczów: profanacja obrazu Matki Boskiej Skoczowskiej

Kapłan wyraził jednocześnie nadzieję, że profanacja obrazu przyczyni się do tego, że skoczowianie otoczą obraz jeszcze większym kultem. (14 października 2014) »»

„Przytul się do Anioła i idź!”, czyli "Anielnik" w Bielsku-Białej

„Anielnik” z Godziszki jest dowodem na to, że sztuka może prowadzić do Boga. Utkany przez ludzi żyjących w zachwycie nad Jego obecnością. (14 października 2014) »»

XIV Dzień Papieski na Podbeskidziu

"Idzie tak naprawdę w tym wołaniu papieża by otworzyć na oścież drzwi panowaniu Chrystusa, Jego władzy, ale także Jego zbawieniu". (13 października 2014) »» Posłuchaj wiadomości

Bp Pindel w Szczyrku: czy kolejny pomnik Jana Pawła II uratuje korzenie Europy?

"Jak ratować korzenie Europy? Czy przez fundowanie dzwonu, fundowanie kolejnego pomnika Jan Pawła II?" - pytał biskup. (12 października 2014) »» Posłuchaj wiadomości

Beskidy: Dzień Papieski na Groniu Jana Pawła II

Po Eucharystii rozdano uczestnikom liturgii małe chlebki naznaczone krzyżem, które przygotowała jedna z piekarni z Rzyk. (12 października 2014) »»

Bp Pindel do katechetów: więź z Chrystusem czyni nas dobrymi sługami Słowa