Lubimy zajmować pierwsze miejsca, chcemy, by nas doceniano. Jezus wymaga od uczniów pokory, skromności i posłuszeństwa. Kto się wywyższa będzie poniżony, kto się poniża wywyższony. »»

Dzisiaj

14:00 - Odrowąż Podhalański, kościół św. Marii Magdaleny. Pogrzeb ks. J. Szczypty. Bp Roman Pindel.
18:30 - Ustroń, kościół św. Klemensa. Msza św. w ramach peregrynacji znaków ŚDM. Bp P. Greger.
23:30 - Ustroń Hermanice, kościół. Adoracja i czuwanie przy znakach ŚDM.

Pogrzeb ks. prałata J. Szczypty – budowniczego parafii na Złotych Łanach

"Drogi Józiu, mój przyjacielu. Dziękujemy Ci za twoje kapłaństwo, twoją ofiarność i troskę o innych, za dobro, które roztaczałeś wokół siebie". (3 marca 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Znaki ŚDM w Strumieniu

Podczas Eucharystii młodzież trzecich klas gimnazjum przystąpiła do sakramentu bierzmowania. Po Mszy odbyło się czuwanie przy znakach ŚDM. (2 marca 2015) »»

Zmarła matka ks. Wiesława Kondziołki, proboszcza parafii Ogrodzona.

Zmarła śp. Maria Kondziołka, mama ks. Wiesława Kondziołki, proboszcza parafii Ogrodzona. Pogrzeb w środę 4 marca 11.00 w Zebrzydowicach. (2 marca 2015) »»

Pogrzeb śp. ks. Stanisława Janika w Cięcinie

Ciało zmarłego kapłana zostanie przewiezione do parafii Cięcina – Węgierska Górka koło Żywca, gdzie w czwartek, 5 marca o 12.00. (2 marca 2015) »»

Skoczów: Droga krzyżowa z udziałem znaków ŚDM

„Dzisiaj potrzeba wyraźnego świadectwa miłości. I takie świadectwo muszą otrzymać od nas jako wspólnoty” – przekonywał. (2 marca 2015) »»

Rychwałd: odnowiony obraz Matki, Pani Ziemi Żywieckiej już w domu

Odnowiona ikona jest obecnie bez koron. Zostaną nałożone 19 lipca 2015 roku, kiedy to podczas uroczystości Złotego Jubileuszu w lipcu br. (1 marca 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Skoczów: krzyż i ikona ŚDM przybyły do diecezji bielsko-żywieckiej

"Stąd zaczyna się budzenie w nas, którzy tworzymy Kościół, takiej świadomości, że oto chcemy się zgromadzić z młodymi całego świata za rok". (1 marca 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Żywiecczyzna: pamiętano o „żołnierzach wyklętych”

O „żołnierzach wyklętych” pamiętano także w pobliskich Radziechowach. Pod Krzyżem Jubileuszowym na Matysce w Beskidzie Żywieckim. (1 marca 2015) »»

Znaki ŚDM - z Sosnowca do Skoczowa.

Trwa peregrynacja znaków Światowych Dni Młodzieży w diecezji bielsko-żywieckiej - krzyża i ikony Salus Populi Romani. (1 marca 2015) »»

Wielkopostne spotkania ze słowem Bożym – II Niedziela Wielkiego Postu

Kluczem do czytania opisu Przemienienia Pana Jezusa na Górze Tabor jest symbol góry – jednego ulubionych obrazów w języku religijnym. (28 lutego 2015) »»

Pani Ziemi Żywieckiej w konkatedrze