Wielu z nas uważa, że mycie komuś nóg jest czynnością poniżającą. Święty Piotr twierdzi, że nie jest godzien, by Jezus umywał mu nogi. A czy my jesteśmy godni, by umywać nogi naszym przeciwnikom? »»

Dzisiaj

10:00 - B-B, katedra. Msza Krzyżma Świętego z udziałem wszystkich kapłanów diecezji.
18:00 - Żywiec, konkatedra. Msza Wieczerzy Pańskiej. Bp Piotr Greger.
18:00 - B-B Komorowice. Msza Wieczerzy Pańskiej. Bp Tadeusz Rakoczy.
18:30 - B-B, katedra. Msza Wieczerzy Pańskiej pod przewodnictwem ordynariusza.
19:00 - Zamarski, kościół św. Rocha. Start EDK.

Informacje dla Księży uczestniczących we Mszy św. z poświęceniem Krzyżma

W procesji na rozpoczęcie liturgii uczestniczą wszyscy księża. Księża zajmują wskazane przez kleryków miejsca w opisanych ławkach według porządku. (2 kwietnia 2015) »»

Biskup modlił się ze wspólnotami Drogi Neokatechumenalnej

Po modlitwie wiernych, odmówieniu Modlitwy Pańskiej, i przekazaniu znaku pokoju, biskup Roman Pindel udzielił błogosławieństwa. (1 kwietnia 2015) »»