Kazanie na dziś:

Ojcze nasz nazywamy Modlitwą Pańską, bo uczniowie otrzymali ją od Pana, kiedy prosili, by nauczył ich modlitwy. W Ewangelii św. Mateusza Ojcze nasz zawiera siedem próśb »»

 

Dzisiaj

17:00 - Ustroń Hermanice, Peregrynacja Znaków Miłosierdzia. Bp Tadeusz Rakoczy.

Wiadomości

Bp Rakoczy w Ustroniu-Lipowcu: wzrok Boga spoczywa na każdym ludzkim sercu

Jak zaznaczył biskup senior Tadeusz Rakoczy, Bóg swoim wzrokiem dostrzega każdego, kto tego miłosierdzia potrzebuje i pragnie. (7 października 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Kęty: ekumeniczny festiwal „Psallite Deo” (zapowiedź)

W niedzielę 20 października odbędzie się modlitewne spotkanie ekumeniczne z udziałem duchownych różnych wyznań. (6 października 2015) »»

Bp Greger w Ustroniu-Nierodzimiu: bądźmy miłosierni i hojni

Wskazał, że podobnie jak to się stało w życiu Zacheusza owocem każdego osobistego spotkania z Jezusem jest przemiana serca. (6 października 2015) »»

Powstają kolejne zagraniczne wersje hymnu ŚDM Kraków 2016

„Polecam wersję ukraińską. Jest absolutnie zachwycająca, daje prawdziwy power. Sporo w niej folkloru, jest radosna” – dodał. (6 października 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Zwardoń: bielsko-żywiecki kapłan otrzymał krzyż przed posługą misyjną w Chile

Przyznał, że jego powołanie kapłańskie rodziło się w zwardońskiej parafii Nawiedzenia NMP i z nią jest także związane jego powołanie misyjne. (5 października 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Oświęcim: 33. rocznica kanonizacji św. Maksymiliana Kolbego

"Musimy patrzeć na jego życie i śmierć szerzej, nie tylko przez pryzmat celi śmierci. On w młodości świadomie decyduje się, żeby być świętym". (5 października 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Leśna: nowy dawca szpiku kostnego i dar „miłosiernej” krwi

Proboszcz leśniańskiej wspólnoty od lat zachęca do uczestnictwa w akcji zbiórki krwi i pozyskiwania dawców szpiku kostnego. (5 października 2015) »»

Bp Rakoczy: dzięki Bożemu miłosierdziu, jesteśmy ludźmi nadziei

Biskup Tadeusz Rakoczy w homilii podkreślił, że dzięki miłosierdziu Pana, możemy być znakami nadziei w niełatwym dzisiaj świecie. (5 października 2015) »»

Kurs dla fotografów i operatorów sprzętu audiowizualnego

Komisja Liturgiczna Diecezji Bielsko-Żywieckiej ogłasza zapisy na kurs dla fotografów i operatorów sprzętu audiowizualnego. (4 października 2015) »»

Spotkanie ze słowem Bożym: jedno ciało

R. Karp i ks. J. Pędziwiatr: o fragmencie Ewangelii wg. św. Marka. Jezus mówi: "Kto oddala żonę swoją, a bierze inną, popełnia cudzołóstwo". (4 października 2015) »»

Procesja różańcowa w intencji rodzin przeszła ulicami Bielska-Białej

Biskup Pindel zachęcił, by dziękować za Różaniec, który odmawiany jest przez różne osoby i w różnych sytuacjach życiowych. (4 października 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Bp Greger w Lesznej Górnej: pozwólmy się dotknąć spojrzeniu miłosiernego Jezusa

Zauważył, że główną siłą na której opiera sie relacja Boga z człowiekiem nie jest sprawiedliwe prawo, ale szaleńcza miłość Boga. (4 października 2015) »»

Zmarła mama ks. dra Andrzeja Abdank-Kozubskiego

Pogrzeb śp. Anny Kozubskiej odbędzie się w środę, 7 października br., o godz. 14.00 w kościele św. Marii Magdaleny w Cieszynie. (4 października 2015) »»

Trzeci koncert „Jawiszowickich Niedziel Organowych”

Nowa forma przekazu koncertu budzi ogromne zainteresowanie wśród parafian. Wielu przyszło z ciekawości, by zobaczyć artystów na ekranie. (4 października 2015) »»

Bp Pindel w Puńcowie: niech nawiedzenie inspiruje do czynów miłosierdzia

Podobnie jak podczas innych wizyt Znaków Miłosierdzia we wspólnotach biskup zapalił święcę przed obrazem - ogień Bożego Miłosierdzia. (3 października 2015) »»

Bp Rakoczy w Zamarskach: aby odczuć Boże miłosierdzie, wystarczy otwarte serce

Jak zaznaczył biskup, Boże miłosierdzie towarzyszy człowiekowi każdego dnia, i aby je dostrzec oraz odczuć, wystarczy mieć otwarte serce. (2 października 2015) »» Posłuchaj wiadomości

niemaGOtu – projekt muzyczny autora hymnu na Światowe Dni Młodzieży

"Piosenki powstały kilka lat temu, a część z nich jest adaptacją piosnek, jakie napisałem dla parafialnej scholi w Cięcinie"_przyzneje (2 października 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Bielsko-Biała: ruszył Jubileuszowy Festiwal Kompozytorów Polskich

Na repertuar jubileuszowej, 20. edycji festiwalu, który potrwa do niedzieli, złożą się utwory polskich kompozytorów. (2 października 2015) »»

O „Całunie Turyńskim” dla parlamentarzystów i samorządowców (zapowiedź)

Po wykładzie, jak zapowiada diecezjalny duszpasterz parlamentarzystów i samorządowców ks. Marek Studenski, rozmowa przy kawie. (1 października 2015) »»

Bp Greger w Marklowicach:miłosierdzie Boga i nawrócenie człowieka są nierozłączne

Podczas Eucharystii bielsko-żywiecki sufragan Piotr Greger udzielił sakramentu bierzmowania prawie 50 młodym ludziom. (1 października 2015) »»

Żywiec: młodzież wincentyńska przygotowuje się na Wincentyńskie Dni Młodych

Młodzież związana z Rodziną Wincentyńską spotka się 23–25 lipca 2016 roku w Centrum „Radosna Nowina 2000″ w Piekarach koło. Krakowa. (1 października 2015) »»

Znaki Miłosieredzia w Marklowicach i Pogwizdowie (zdjęcia)

Bp Piotr Greger 30 września wziął udział w Marklowicach – filialnym kościele parafii pw. św. Jana Nepomucena w Pogwizdowie w powitaniu Znaków. (1 października 2015) »»

Czuwanie w dekanacie międzybrodzkim w intencji rodzin i synodu (zapowiedź)

Dekanat zaprasza małżeństwa i rodziny skupione w parafialnych grupach, wszystkich, którym leży na sercu los rodzin do wspólnej modlitwy. (30 września 2015) »»

Ks. Grosjean: Kościół chce pokazywać młodym, że są zdolni do prawdziwej miłości.

Ksiądz wyznał, że chciałby powiedzieć młodym Polakom, gdzie jest prawdziwe szczęście i radość, by nie pomylili wzorca, z którego czerpią. (30 września 2015) »»

Bp Pindel w Kaczycach: miłosierny i łaskawy Bóg pragnie szczęścia człowieka

W homilii biskup Pindel zachęcał, by nie wiedzieć w Bogu tylko surowego i srogiego sędziego, lecz także dostrzec Jego miłosierdzie. (30 września 2015) »»

Znaki Miłosierdzia w Kaczycach (zdjęcia)

Peregrynujące w diecezji bielsko-żywieckiej obraz Jezusa Miłosiernego i relikwie Apostołów Miłosierdzia trafiły 29 września do Kaczyc. (30 września 2015) »»

O. Tadeusz Kusy OFM ordynariuszem diecezji w Republice Środkowoafrykańskiej

Urodzony w Cieszynie Tadeusz Kusy wstąpił do prowincji Zakonu Braci Mniejszych w Katowicach w 1969 r. Tam też w 1974 r. złożył śluby wieczyste. (29 września 2015) »»

Bp Greger w Ogrodzonej: gotowość przebaczania bliźniemu naszym obowiązkiem

Nawiązał do Ewangelii Mateuszowej o niewdzięcznym słudze, któremu Pan darował dług, zwrócił uwagę, że na obowiązek przebaczania wobec bliźniego (29 września 2015) »»

Peregrynacja w Ogrodzonej (zdjęcia)

Wspólnota parafialna św. Mateusza jest kolejną, do której na niecałą dobę przybyły peregrynujące po diecezji bielsko-żywieckiej Znaki Miłosierdzia. (29 września 2015) »»

Ruszył kolejny etap rekrutacji na studia zaoczne z teologii na UŚ w Katowicach

Ks. Sawa przyznaje, że teologię studiują różni ludzie, z różnych środowisk i posiadający rozmaite doświadczenie życiowe i naukowe. (28 września 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Pacjenci i pracownicy Centrum Onkologii prosili Bożą Opatrzność o opiekę

„Jesteście świadkami, że w tych trudnych miesiącach, dniach w życiu ich samych, bliskich, a także w waszym życiu dokonuje się wiele dobra. (28 września 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Idź do strony: 1, 2, 3, 4, , 203

1996-2015 © Kuria Bielsko-Żywiecka | Redakcja