Kazanie na dziś:

Kiedy ktoś zastosuje wobec nas nieuczciwe, stosując nieczyste metody, zaskoczeni, nie bardzo wiemy jak się zachować. Jezus nie odpowiada na podstępny zarzut faryzeuszy, którzy »»

 

Wiadomości

Diecezjalne Centrum ŚDM będzie nieczynne w dniach 10 - 17. 07. 2015 r.

Centrum ŚDM będzie nieczynne w dniach 10 - 17. 07. 2015 r. Od 19. 07. czynne jest codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 15.00 (7 lipca 2015) »»

Zapraszamy kandydatów na Studium Teologii Rodziny

Celem Studium jest formacja duchowa i ludzka studentów. Ma ono ukazywać studentom związek życia z wiarą. (7 lipca 2015) »»

Ekumeniczny projekt „Tehillah” na 50. rocznicę koronacji obrazu MB Rychwałdzkiej

„Tehillah” odwołuje się do Starego Testamentu i jest hebrajskim wyrażeniem oznaczającym oddawanie Bogu chwały przy akompaniamencie pieśni. (6 lipca 2015) »»

Ukazały się albumy o obiektach sakralnych ziemi bielskiej i czechowickiej

Duchowny dedykował ten album ks. Józefowi Strączkowi, najstarszemu kapłanowi archidiecezji krakowskiej, który w zeszłym roku skończył 100 lat. (6 lipca 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Bp Pindel w Hałcnowie: bądźmy otwarci na szepty miłosierdzia w naszym sercu

"Nieraz to może być szept w naszym sercu, albo umacniające słowo innego człowieka - słowo pociechy. Nieraz to będzie doświadczenie kogoś innego". (5 lipca 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Bielsko-Biała: parafialni krwiodawcy oddają krew mimo upału

„Łącznie od 4 lat, od chwili powołania naszego klubu, podczas organizowanych akcji poboru krwi, pomogliśmy zebrać dla szpitali ponad 404 litrów krwi” (5 lipca 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Oświęcim: młodzi Polacy i Niemcy wspólnie mogą budować cywilizację miłości

„Przeszłość narodów Niemiec i Polski jest trudna, ale jest także ciągłym wezwaniem do tego, by mimo trudności wciąż podążać drogą pojednania”. (5 lipca 2015) »»

Beskid Mały: uroczystości 20-lecia Kaplicy „Ludzi Gór” (zapowiedź)

„Sanktuarium” stanowi wotum za ocalenie papieża. Ma symboliczne wymiary – 13 na 5 metrów – nawiązujące do daty zamachu na życie Jana Pawła II. (5 lipca 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Spotkanie ze słowem Bożym - cudze chwalicie, swego nie znacie!

Cudze chwalicie, swego nie znacie! Robert Karp i ks. Jacek Pędziwiatr rozmawiają o trudnym spotkaniu Jezusa z rodakami. (4 lipca 2015) »»

„Ewangelizacja w Beskidach” na Rysiance

Uczestnicy sobotniej wędrówki zakończyli spotkanie modlitwą o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców czterech stron świata. (4 lipca 2015) »»

Hałcnów: błogosławieństwa dzieci i matek oczekujących potomstwa

"Gdy się rozmawia ze starszymi ludźmi, księżmi, to wszyscy kojarzą Hałcnów z błogosławieństwem i matek oczekujących potomstwa" (2 lipca 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Bielsko-Biała: drużyny „Luce” zadebiutowały w Polskiej Lidze Hokeja na Rolkach

Drużyny wzięły nazwy od zaangażowanej w ruch Focolari Chiary Badano, którą założycielka ruchu Chiara Lubich nazwała ją "Chiarą Luce". (1 lipca 2015) »»

Ustroń: w lipcu Hermanickie Spotkania Rodzin i Narzeczonych

"Tym, którzy są na niej już dalej, spotkania pozwalają zastanowić się nad sobą i swoim małżeństwem, nad relacją z dziećmi i rodzicami". (1 lipca 2015) »»

Beskidy: w lipcu i sierpniu ewangelizacja na ośmiu beskidzkich szczytach

Pierwsze ewangelizacyjne spotkanie w górach zaplanowano 4 lipca na Górze Rysianka. Tego dnia w południe sprawowana tam będzie Eucharystia. (30 czerwca 2015) »»

W miesiącu lipcu Wydział Katechetyczny jest nieczynny

W miesiącu lipcu Wydział Katechetyczny jest nieczynny (30 czerwca 2015) »»

W dniach 6-17 lipca Kasa Kurii jest nieczynna

W dniach 6-17 lipca Kasa Kurii jest nieczynna (30 czerwca 2015) »»

Biskup spotkał się z przełożonymi żeńskich zgromadzeń zakonnych

Wśród poruszanych tematów były też plany oraz inicjatywy podejmowane w ramach trwającego w Kościele Roku Życia Konsekrowanego. (29 czerwca 2015) »»

Bp Greger: powiedz Jezusowi w oczy, kim On jest dla ciebie

Zaznaczył, że pytanie o dojrzałość wiary i intensywność życia religijnego zmuszają do szukania odpowiedzi, mającej wpływ na ludzkie życie. (29 czerwca 2015) »»

Ordynariusz dziękował za 60 lat kapłaństwa swego katechety szkolnego

Jubileusz zasłużonego 84-letniego ks. prałata Zdzisława Kałwy zbiegł się odpustem ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. (28 czerwca 2015) »»

Buczkowice: wystawa pamiątek w domu rodzinnym sługi Bożego bp. J. Pietraszki

"My klerycy byliśmy spragnieni słowa Bożego, które głosił bp Pietraszko. Po cichu nagrywaliśmy jego kazania w krakowskiej kolegiacie". (28 czerwca 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Bp Greger: Dni Trzeźwości w Kamesznicy to owoc Bożej łaski

Bp Greger przypomniał, że na uczniach Jezusa spoczywa obowiązek troski o to, aby życie nie było pozbawione poczucia wewnętrznej wolności. (28 czerwca 2015) »»

Spotkanie ze słowem Bożym - wskrzeszenie czyli powtórne narodzenie

"Czemu robicie zgiełk i płaczecie? Dziecko nie umarło, tylko śpi" - mówi Jezus w Ewangelii. Rozmowa o wskrzeszeniu córki Jaira. (27 czerwca 2015) »»

Biskup Pindel udzielił jezuitom diakonatu oraz prezbiteratu

Oprócz rodzin nowo wyświęconych oraz zaproszonych gości, w Eucharystii wzięli udział licznie zgromadzeni jezuici z Polski i świata. (27 czerwca 2015) »»

Harmęże: poseł, senator, burmistrz i radni na rekolekcjach

Podczas rekolekcji uczestnicy zwiedzili w podziemiach franciszkańskiego klasztoru słynną wystawę „Klisze Pamięci. Labirynty”. (27 czerwca 2015) »» Posłuchaj wiadomości

W poniedziałek 29 czerwca - kuria nieczynna

W poniedziałek 29 czerwca br., z racji Uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła, kuria bielsko-żywiecka jest nieczynna. (26 czerwca 2015) »»

Bp Pindel: życie i religia polegają na dotrzymywaniu słowa, przymierza

W homilii bp Pindel w nawiązaniu do czytania dnia z Księgi Rodzaju zwrócił uwagę, że słowo „przymierze” jest jednym z najważniejszych w Biblii. „ (26 czerwca 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Bielsko-Biała Hałcnów: modlitwa za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie

Biskup Greger zachęcił, by patrząc na przykład Maryi wciąż dbać o to, by dialog z Bogiem, nie stał się jednostronnym monologiem. (26 czerwca 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Groń Jana Pawła II: święto młodych wolontariuszy Caritas

"Ci młodzi ludzie robią to z serca, instynktownie czują, że trzeba pomagać ludziom, bo kiedyś być może i oni takiej pomocy będą potrzebować". (25 czerwca 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Zmiany personalne w diecezji bielsko-żywieckiej czerwiec 2015 r.

Kapłani diecezji bielsko-żywieckiej otrzymali 23 czerwca dekrety kierujące ich do pracy w nowych parafiach - z dniem 26 sierpnia br. (24 czerwca 2015) »»

Oświęcim: powstał film o legendarnym duszpasterzu polskich hipisów

Półgodzinny dokument będzie zaprezentowany na antenie TVP Kraków; dostępny również będzie na pielgrzymkahipisow.blogspot.com (24 czerwca 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Zmiany wśród proboszczów i wikariuszy

a czas diecezjalnej peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii świętych Faustyny i Jana Pawła II powołano kustosza tych znaków. (24 czerwca 2015) »»

Idź do strony: 1, 2, 3, 4, , 197

1996-2015 © Kuria Bielsko-Żywiecka | Redakcja