Święty Anzelm twierdził, że Bóg pewnych rzeczy uczynić nie może, na przykład zmieniać prawdy w fałsz ani kłamać. „Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego” – mówi anioł »»

Dzisiaj

17:00 - Pisarzowice, kościół. Msza i poświęcenie odnowionego prezbiterium. Bp Roman Pindel.

Betlejemskie Światło Pokoju pod hasłem "Pokój jest w nas!"

Światło Pokoju z Betlejem jest już także w diecezji bielsko-żywieckiej. Obecnie można je odebrać w bielskiej siedzibie Hufca ZHP przy ul. Chopina 3. (20 grudnia 2014) »»

Na 26 grudnia – Episkopat udzielił dyspensy od piątkowego postu

Episkopat Polski podjął decyzję o udzieleniu dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości tego dnia od pokarmów mięsnych. (20 grudnia 2014) »»

Tłumy na koncercie Golec uOrkiestra w bielskiej świątyni

Koncert w mieście niezwykle mocno związanym życiem twórców Golec Orkiestra, był drugim w tournee zespołu, które rozpoczęło się 17 grudnia. (19 grudnia 2014) »»

Ks. Burzyk do górników: pod ziemią na początku także jest „Słowo”

Nigdy nie rezygnujcie z tego pozdrowienia, nawet jeżeli jesteście ludźmi nie za bardzo wierzącymi, bo Bóg opiekuje się wszystkimi górnikami, (19 grudnia 2014) »»

Czechowice-Dziedzice: bp Roman Pindel poprowadzi rekolekcje adwentowe

Prowadzi się tu rekolekcje ignacjańskie, kapłańskie, małżeńskie, dla referentek powołaniowych, sesje weekendowe i kursy przedmałżeńskie. (18 grudnia 2014) »»

Jawiszowice: Fundacja Br. Alberta rozbudowała dom Warsztatów Terapii Zajęciowej

"Naszym zadaniem jest rehabilitacja społeczna i zawodowa tych ludzi. Przede wszystkim polega to na integracji ich ze społeczeństwem" (17 grudnia 2014) »» Posłuchaj wiadomości

Kolędowo-pastorałkowa płyta Golec uOrkiestry już „złota”.

Łukasz Golec przyznaje, że album nagrany w jasnogórskim sanktuarium to jedno z najlepszych osiągnięć artystycznych w karierze zespołu. (17 grudnia 2014) »» Posłuchaj wiadomości

Kraków: bp Roman Pindel po raz pierwszy przewodniczył obrzędowi admissio

Admissio polega na publicznym wyznaniu chęci bezpośredniego przygotowania się do przyjęcia święceń diakonatu. Dokonuje się w obecności biskupa. (16 grudnia 2014) »»

Rychwałd: reprezentacja Polski oldbojów w futsalu rozegrała 21. mecz „papieski”

Reprezentacja Polski „35” w futsalu powstała w czerwcu 1995 roku, a oficjalnie została zatwierdzona w lutym 1996 roku przez Komisję Futsalu PZPN. (16 grudnia 2014) »»

Brzezinka: niezwykły fresk w kościele sąsiadującym z byłym obozem zagłady

„Nam chodziło o to, by pokazać, że zło nie ma tu ostatniego słowa w historii. Ono szalało tu za drutami kilka lat. Wystarczy!" - mówi proboszcz. (14 grudnia 2014) »» Posłuchaj wiadomości

110 lat żywieckiego Kopernika

Rocznicowe uroczystości 110. rocznicy liceum rozpoczęła Msza św. w konkatedrze pod przewodnictwem biskupa seniora Tadeusza Rakoczego. (13 grudnia 2014) »»

Beskidy: wiatr zniszczył kaplicę, połamał drzewa w klasztornym ogrodzie

Na wzniesioną przez górali grotę w klasztornym ogrodzie sióstr klarysek od Wieczystej Adoracji spadły dwa powalone podmuchami wiatru świerki. (13 grudnia 2014) »»

Bielsko-Biała: symboliczne róże na ornatach i strojach mieszczan

Zwróciła uwagę, że symbolika kwiatu była elementem dekoracyjnym, ale jednocześnie odwoływała się do ponadczasowości i doskonałości. (13 grudnia 2014) »» Posłuchaj wiadomości

"Anioł Beskidów" na Facebooku

Wciąż jeszcze tworzymy nasz profil. Ale mamy nadzieję, że wkrótce coraz lepiej wykorzystamy to narzędzie komunikacji do budowania wspólnoty. (13 grudnia 2014) »»

Bielsko-Biała: góralska Pasterka w świątyni u stóp Magurki (zapowiedź)

Z uwagi na ogromne zainteresowanie góralską Pasterką, w tym roku muzycy planują wystawić telebim przed budynek kościoła (12 grudnia 2014) »» Posłuchaj wiadomości

Stara Wieś: kopia obrazu z Guadalupe w świątyni z czasów objawień w Ameryce

Obraz z Guadalupe, jest jednym z 3 – obok Całunu Turyńskiego i chusty z Manoppello – o których mówi się, że zostały nie ręką ludzką uczynione. (12 grudnia 2014) »» Posłuchaj wiadomości

Bielany: do parafii wrócił dzwon zrabowany przez Niemców

"Tam w Bawarii powiedziono nam, że cieszą się, iż mogą w końcu oddać nam ten dzwon, przeprosili za to, że tak długo to trwało” - mówi ksiądz. (11 grudnia 2014) »» Posłuchaj wiadomości

Bielsko-Biała: pierwsza w historii diecezji zbiórka żywności „Tak, Pomagam!”

Zebrane artykuły znajdą się w paczkach, które z okazji świat otrzymają ubodzy i najbardziej potrzebujący z parafii, które włączyły się w akcję. (11 grudnia 2014) »» Posłuchaj wiadomości

Ordynariusz bielsko-żywiecki odwiedza Gierałtowice

Podczas wizytacji kanoniczej bp Roman Pindel spotkał się z nauczycielami i dziećmi z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gierałtowicach. (11 grudnia 2014) »»

Bielsko-Biała: formacyjne spotkanie KSM