Dzięki Jezusowi apostołowie bez większego wysiłku złowili mnóstwo ryb. Mogli pomyśleć, że podobnie łatwo można pozyskiwać ludzi – będą ich łowić. W nawracaniu ważniejsze od »»

Ks. Marek Studenski wikariuszem generalnym diecezji

Bp Roman Pindel mianując 1 września ks. Studenskiego wikariuszem generalnym, powierzył mu w szczególności konkretne sprawy i zadania: (3 września 2015) »»

Skoczów: dziękczynienie za 7 lat nabożeństw pompejańskich na Kaplicówce

"To już 7. rocznica tych nabożeństw. To jest siedem lat tłustych, bogatych przez łaskę, którą Bóg dawał tym, którzy tu przychodzili". (3 września 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Zmarła mama Ks. Kazimierza Płachty, pracującego w Czechach

Zmarła mama Ks. Kazimierza Płachty, pracującego w Czechach (3 września 2015) »»

Belsko-żywiecka Caritas wybrała projekt swojej nagrody

"Nagroda natomiast w pewien sposób zwraca uwagę na pracę rzeszy wolontariuszy zaangażowanych w działania na rzecz bliźniego". (3 września 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Bp Pindel do uczniów: uczmy się przyjaźni z Chrystusem

Za obecność i modlitwę podziękował dyrektor Katolickiego Gimnazjum i Liceum im. Melchiora Grodzieckiego w Cieszynie, ks. Tomasz Sroka. (2 września 2015) »»

Siostra Daniela Makulska - wspomnienie

Spotykaliśmy ją w kościele, na wycieczkach, przy stole – zawsze chciała się z ludźmi zobaczyć, rozmawiać o rzeczach ostatecznych i przyziemnych. (2 września 2015) »»

Zmarł ojciec ks. Leszka Bogacza, proboszcza parafii w Podraju

Zmarł ojciec ks. Leszka Bogacza, proboszcza parafii w Podraju, śp. Antoni Bogacz. Pogrzeb odbędzie się w 5.09. o 13.00 w kościele w Bulowicach. (2 września 2015) »»

Rzesze wiernych na inauguracji roku szkolnego w Jawiszowicach-os. Brzeszcze

„Mogliśmy rozpocząć rok szkolny w dowolnym miejscu i scenerii, a jednak przyszliśmy do kościoła, bo tu jest największy nauczyciel – Jezus Chrystus. (1 września 2015) »»

Czaniec: parafianie wraz z ordynariuszem dziękowali Bogu za 450 lat łaski Bożej

Ordynariusz bielsko-żywiecki odprawił liturgię wraz z kapłanami rodakami i księżmi, którzy pracowali w przeszłości w Czańcu. (31 sierpnia 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Zmarła s. Daniela Makulska, elżbietanka, długoletnia katechetka

30 sierpnia br. zmarła s. Daniela Makulska, elżbietanka, długoletnia katechetka w Cieszynie i w Hażlachu, doradca metodyczny ds. nauczania religii. (31 sierpnia 2015) »»

Zmarł ojciec br. Mirosława Myszki, pallotyna z bielskiej wspólnoty

Jeżeli ktoś nie może przybyć osobiście, proszę o ofiarę Mszy Świętej i Komunii Świętej oraz o modlitwę w intencji Taty oraz za całą rodzinę. (31 sierpnia 2015) »»

Żywieccy pielgrzymi po raz 404. na Jasnej Górze

Matko Chrystusa i Matko Kościoła, umęczeni, ale z radością w sercach, pielgrzymujemy do Ciebie nie tylko po to, aby Cię prosić czy złożyć jakiś dar. (30 sierpnia 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Spotkanie ze słowem Bożym: gdzie szukać nieczystości?

Rozmawiają o o fragmencie niedzielnej Ewangelii według św. Jana. Zastanawiają się w jej kontekście, co to znaczy być nieczystym. (29 sierpnia 2015) »»

Caritas apeluje o modlitwę w intencji Damianka

Do końca akcji pomocy dla chłopca pozostało 12 dni. Zebrano już prawie 22 tys. zł – 52 proc. sumy potrzebnej na operację. (29 sierpnia 2015) »»

Zmarł ojciec diakona Artura Micorka

Zmarł Józef Micorek, ojciec diakona Artura Micoreka z parafii św. Michała Archanioła w Leśnej. Pogrzeb w poniedziałek 31 sierpnia. (29 sierpnia 2015) »»

Czaniec: parafia pradziadów Karola Wojtyły świętuje jubileusz 450-lecia

Zanim erygowano parafię św. Bartłomieja Apostoła w Czańcu w 1565 roku, wieś należała do utworzonej w 1260 roku parafii w Kętach. (28 sierpnia 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Bielsko-Biała: za dwa tygodnie ruszają międzynarodowe warsztaty gospel

Dathan Thigpen to wielokrotnie nagradzany prestiżowymi wyróżnieniami piosenkarz gospelowy z Jackson, w amerykańskim stanie Missisipi. (28 sierpnia 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Bielsko-żywieckie Centrum ŚDM w TVP

W najbliższy piątek o godz. 16:45 w TVP1. Wyemitowany zostanie materiał, jaki nagrano 25 sierpnia w diecezjalnym centrum w Bielsku-Białej. (25 sierpnia 2015) »»

Zapraszamy kandydatów na Studium Teologii Rodziny

Celem Studium jest formacja duchowa i ludzka studentów. Ma ono ukazywać studentom związek życia z wiarą. (24 sierpnia 2015) »»

Kurs animatora przed ŚDM

W ramach spotkań młodzi ludzie uczą się jak rozwiązywać konflikty, przygotowywać spotkania, jak organizować wspólny czas integracji. (24 sierpnia 2015) »»

Trójstyk: modlitwa na granicy Polski, Czech i Słowacji

Sobotnie uroczystości rozpoczęły się od procesji, które prawie jednocześnie wyszły z polskiego Trzycatka, słowackiego Čiernego i czeskiej Hrčavy. (24 sierpnia 2015) »»

Wielka Racza: finał „Ewangelizacji w Beskidach”

W sobotnim spotkaniu na Wielkiej Raczy, która miał przypominać o Górze Oliwnej, uczestniczyło około tysiąca osób, w tym liczne rodziny. (23 sierpnia 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Spotkanie ze słowem Bożym: pokarm, którzy wskrzesza

Robert Karp i ks. Jacek Pędziwiatr rozmawiają o tym, jak pokarm, jakim jest Ciało i Krew gwarantują zbawienia i życie wieczne. (22 sierpnia 2015) »»

Spotkanie ze słowem Bożym: co to za ptak, co dziobie się po piersi?

R. Karp i ks. Jacek Pędziwiatr rozmawiają o tym, co uczynił Bóg, by zbawić człowieka. Mówią o symbolu pelikana, który swą krwią karmi pisklęta. (15 sierpnia 2015) »»

Bp Piotr Greger: prawdziwej hierarchii wartości o. Maksymilian do końca był wierny

„Oddać siebie to znaczy nic innego, jak miłować. Tej prawdziwej hierarchii wartości o. Maksymilian do końca był wierny“ – dodał bp Greger. (14 sierpnia 2015) »»

Bielsko-żywieccy pielgrzymi na Jasnej Górze