Podczas pielgrzymek Jana Pawła II do Polski niektórzy wierni dosłownie walczyli o jak najlepsze miejsca, aby być najbliżej niego. Mieszkańcy Nazaretu mieli do Jezusa naturalny, bezpośredni »»

Czaniec: parafianie wraz z ordynariuszem dziękowali Bogu za 450 lat łaski Bożej

Ordynariusz bielsko-żywiecki odprawił liturgię wraz z kapłanami rodakami i księżmi, którzy pracowali w przeszłości w Czańcu. (31 sierpnia 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Żywieccy pielgrzymi po raz 404. na Jasnej Górze

Matko Chrystusa i Matko Kościoła, umęczeni, ale z radością w sercach, pielgrzymujemy do Ciebie nie tylko po to, aby Cię prosić czy złożyć jakiś dar. (30 sierpnia 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Spotkanie ze słowem Bożym: gdzie szukać nieczystości?

Rozmawiają o o fragmencie niedzielnej Ewangelii według św. Jana. Zastanawiają się w jej kontekście, co to znaczy być nieczystym. (29 sierpnia 2015) »»

Caritas apeluje o modlitwę w intencji Damianka

Do końca akcji pomocy dla chłopca pozostało 12 dni. Zebrano już prawie 22 tys. zł – 52 proc. sumy potrzebnej na operację. (29 sierpnia 2015) »»

Zmarł ojciec diakona Artura Micorka

Zmarł Józef Micorek, ojciec diakona Artura Micoreka z parafii św. Michała Archanioła w Leśnej. Pogrzeb w poniedziałek 31 sierpnia. (29 sierpnia 2015) »»

Czaniec: parafia pradziadów Karola Wojtyły świętuje jubileusz 450-lecia

Zanim erygowano parafię św. Bartłomieja Apostoła w Czańcu w 1565 roku, wieś należała do utworzonej w 1260 roku parafii w Kętach. (28 sierpnia 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Bielsko-Biała: za dwa tygodnie ruszają międzynarodowe warsztaty gospel

Dathan Thigpen to wielokrotnie nagradzany prestiżowymi wyróżnieniami piosenkarz gospelowy z Jackson, w amerykańskim stanie Missisipi. (28 sierpnia 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Bielsko-żywieckie Centrum ŚDM w TVP

W najbliższy piątek o godz. 16:45 w TVP1. Wyemitowany zostanie materiał, jaki nagrano 25 sierpnia w diecezjalnym centrum w Bielsku-Białej. (25 sierpnia 2015) »»

Zapraszamy kandydatów na Studium Teologii Rodziny

Celem Studium jest formacja duchowa i ludzka studentów. Ma ono ukazywać studentom związek życia z wiarą. (24 sierpnia 2015) »»

Kurs animatora przed ŚDM

W ramach spotkań młodzi ludzie uczą się jak rozwiązywać konflikty, przygotowywać spotkania, jak organizować wspólny czas integracji. (24 sierpnia 2015) »»

Trójstyk: modlitwa na granicy Polski, Czech i Słowacji

Sobotnie uroczystości rozpoczęły się od procesji, które prawie jednocześnie wyszły z polskiego Trzycatka, słowackiego Čiernego i czeskiej Hrčavy. (24 sierpnia 2015) »»

Wielka Racza: finał „Ewangelizacji w Beskidach”

W sobotnim spotkaniu na Wielkiej Raczy, która miał przypominać o Górze Oliwnej, uczestniczyło około tysiąca osób, w tym liczne rodziny. (23 sierpnia 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Spotkanie ze słowem Bożym: pokarm, którzy wskrzesza

Robert Karp i ks. Jacek Pędziwiatr rozmawiają o tym, jak pokarm, jakim jest Ciało i Krew gwarantują zbawienia i życie wieczne. (22 sierpnia 2015) »»

Spotkanie ze słowem Bożym: co to za ptak, co dziobie się po piersi?

R. Karp i ks. Jacek Pędziwiatr rozmawiają o tym, co uczynił Bóg, by zbawić człowieka. Mówią o symbolu pelikana, który swą krwią karmi pisklęta. (15 sierpnia 2015) »»

Bp Piotr Greger: prawdziwej hierarchii wartości o. Maksymilian do końca był wierny

„Oddać siebie to znaczy nic innego, jak miłować. Tej prawdziwej hierarchii wartości o. Maksymilian do końca był wierny“ – dodał bp Greger. (14 sierpnia 2015) »»

Bielsko-żywieccy pielgrzymi na Jasnej Górze