Kazanie na dziś:

W filmie "Przypadek Benjamina Buttona" zegarmistrz konstruuje zegar, który chodzi do tyłu; ma nadzieję, że cofnie czas i jego syn ożyje. Zapowiadając swoje ponowne przyjście Jezus używa »»

 

Dzisiaj

17:00 - Zebrzydowice, Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Peregrynacja. Bp Roman Pindel.

Wiadomości

Zmarła Mama dk. Wojciecha Olesińskiego

1 maja zmarła śp. Bożena Olesińska, Mama diakona Wojciecha Olesińskiego. Uroczystości pogrzebowe w 5 maja o godz. 13.30 w Wilkowicach. (5 maja 2016) »»

Nowenna ku czci św. Stanisława z udziałem bielsko-żywieckiego biskupa i pątników

W najbliższą niedzielę 8 maja w Krakowie odbędzie się tradycyjna procesja z relikwiami św. Stanisława biskupa i męczennika z Wawelu na Skałkę. (5 maja 2016) »»

Znaki Miłosierdzia w Marklowicach Górnych

Wierni przywitali obraz i relikwie, a następnie uroczystej Mszy św., przewodniczył bp Tadeusz Rakoczy. Udzielił sakramentu bierzmowania. (5 maja 2016) »»

Bp Greger: w Maryi miłosierdzie Boga staje się prawdziwie macierzyńskie

Piesza pielgrzymka bielsko-żywiecka to jedyna tego typu diecezjalna inicjatywa w dziejach łagiewnickiego sanktuarium Bożego Miłosierdzia. (4 maja 2016) »» Posłuchaj wiadomości

Korczeszty: bp Roman Pindel poświęcił kościół na Ukrainie

Aktu konsekracji dokonali ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej bp Roman Pindel i metropolita lwowski abp. Mieczysław Mokrzycki. (4 maja 2016) »»

Po raz trzeci pobiegli dla hospicjum

Była to już 3. Sztafeta Miłosierdzia, którą organizują biegacze-amatorzy, by w ten sposób wzbudzić zainteresowanie działalnością hospicjum. (3 maja 2016) »»

Znaki Miłosierdzia w bialskiej parafii Opatrzności Bożej

Bielska Parafia Opatrzności Bożej przeżywała w dniach 30 kwietnia- 1 maja nawiedzenie obrazu z sanktuarium Miłosierdzia Bożego. (3 maja 2016) »»

Dni Kultury Chrześcijańskiej (zapowiedź)

„Jeden Pan, Jedna Wiara, Jeden Chrzest” – pod tym hasłem w dniach 12–15 maja odbędą się organizowane w Cieszynie Dni Kultury Chrześcijańskiej. (2 maja 2016) »»

Bp Greger w Zbytkowie: Pokój Chrystusa jest czymś więcej niż ludzką uprzejmością

"Świat będzie próbował wyzwalać w człowieku kolejne potrzeby do zaspokojenia i nowe cele do osiągnięcia, które doraźnie dają poczucie sensu życia". (2 maja 2016) »» Posłuchaj wiadomości

Spotkanie ze słowem Bożym: pokój czyli pełnia szczęścia

"Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go, i przyjdziemy do niego, i będziemy u niego przebywać". (2 maja 2016) »»

Bielsko-Biała: pobiegną do łagiewnickiego sanktuarium w intencji hospicjum

Bieg będzie odbywać się na zmiany. Gdy grupa 2-3 biegaczy będzie biegła, inni będą odpoczywać w towarzyszących im samochodach. (2 maja 2016) »» Posłuchaj wiadomości

W poniedziałek, 2 maja 2016 roku, kuria diecezjalna jest nieczynna

W poniedziałek, 2 maja 2016 roku, kuria diecezjalna jest nieczynna. (1 maja 2016) »»

Kilometry Dobra idą na rekord!

Caritas Diecezji współorganizuje kampanię „Kilometry Caritas”, której celem jest pozyskanie środków finansowych na Wakacyjną Akcję Caritas. (1 maja 2016) »»

Znaki Miłosierdzia w hałcnowskim sanktuarium

Po Mszy rozpoczęło się czuwanie, sprawowano Mszą św., nabożeństwo Drogi Światła, a przed północą jeszcze Eucharystię odprawili księża rodacy. (1 maja 2016) »»

Bielsko-Biała: wyruszyła piesza pielgrzymka do sanktuarium w Łagiewnikach

Biskup bielsko-żywiecki otrzymał z rąk najmłodszego pielgrzyma – pamiątkowy identyfikator. Udzielił na koniec pielgrzymom błogosławieństwa. (1 maja 2016) »» Posłuchaj wiadomości

Jubileusz 50 lat życia zakonnego s. Stanisławy – klaryski od Wieczystej Adoracji

Siostra s. Maria Stanisława od Najświętszych Serc Jezusa i Maryi (Antonina Porębska) urodziła się 1 września 1936 r. w Sosnowcu. (1 maja 2016) »»

Zmarł Tata Ks. Mariusza Kiszczaka

Zmarł śp. Władysław Kiszczak, Tata Ks. Mariusza Kiszczaka. Pogrzeb odbędzie się w środę 4 maja br. O godzinie 14:00. Msza w kościele w Zagórniku. (1 maja 2016) »»

Ks. Burzyk: kto w nauczaniu nie używa obrazu i filmu jest jak analfabeta

"W dzisiejszym świecie ktoś, kto w nauczaniu i katechizacji w ogóle nie stosuje obrazu czy filmu jest współczesnym analfabetą". (1 maja 2016) »»

Eucharystia dziękczynna za ewangelizację na Żywiecczyźnie

Wspólnota istnieje w diecezji od ponad 20 lat; „Galilejczycy” spotykają się na cotygodniowych spotkaniach w tzw. Domach Zmartwychwstania. (1 maja 2016) »»

Znaki Miłosierdzia na Złotych Łanach

Wierni z proboszczem ks. Stanisławem Wójcikiem przywitali obraz Jezusa Miłosiernego i relikwie świętych Apostołów Miłosierdzia. (30 kwietnia 2016) »»

Zmarła Mama ks. prałata Ryszarda Lubra

Zmarła Mama ks. prałata Ryszarda Lubra. Pogrzeb odbędzie się w sobotę 30 kwietnia o godzinie 10:00 w kościele parafialnym w Gilowicach. (29 kwietnia 2016) »»

Znaki Miłosierdzia na Leszczynach

27 kwietnia obraz Jezusa Miłosiernego i relikwii św. siostry Faustyny i św. Jana Pawła II zawitały w parafii pw. Chrystusa Króla na Leszczynach. (29 kwietnia 2016) »»

Ok. 2 tys. osób pójdzie w pielgrzymce do sanktuarium w Łagiewnikach

Tegoroczna pielgrzymka przebiegać będzie pod znakiem dziękczynienia za peregrynację Znaków Miłosierdzia w diecezji bielsko-żywieckiej. (29 kwietnia 2016) »»

Znaki Miłosierdzia w Straconce

Przy dźwiękach góralskiej muzyki powitano 26 kwietnia peregrynujące po diecezji Znaki Miłosierdzia w parafii Matki Bożej Pocieszenia w Straconce. (28 kwietnia 2016) »»

Zmarła Mama ks. prof. Józefa Kiedosa

Zmarła Mama ks. prof. Józefa Kiedosa. Pogrzeb odbędzie się w czwartek 28 kwietnia br., o godz. 11:00 w Parafii Św. Floriana w Chorzowie. (27 kwietnia 2016) »»

Znaki Miłosierdzia w Mikuszowicach Krakowskich

Znaki Miłosierdzia uroczyście powitali wierni z biskupem Piotrem Gregerem oraz proboszczem ks. Grzegorzem Klają na placu przed kościołem. (27 kwietnia 2016) »»

Ks. prof. Lis o Kieślowskim i Zanussim: ich filmy pytają o zwykłego człowieka

To kolejne spotkanie parlamentarzystów i samorządowców z Podbeskidzia, które zorganizował ich diecezjalny duszpasterz ks. M. Studenski. (26 kwietnia 2016) »» Posłuchaj wiadomości

Kobiernice: pszczelarze z Podbeskidzia mają relikwie św. Ambrożego

"Ale także niech Ambroży, ten święty tak ściśle łączony z pracą pszczelarza, będzie wzorem dla nas w pracowitości" - dodał biskup Pindel. (25 kwietnia 2016) »» Posłuchaj wiadomości

Jak być wolnym - spotkanie ze świadkiem życia bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Wizyta w klasztorze kęckim jest jednym z kilku spotkań siostry zaplanowanych na terenie diecezji bielsko-żywieckiej w najbliższym czasie. (25 kwietnia 2016) »» Posłuchaj wiadomości

Dwoje brzeszczan w Amerykańskiej Częstochowie

Przeor Amerykańskiej Częstochowy przyznał, że premier jest pierwszą przedstawicielką najwyższych władz RP, która zawitała do sanktuarium. (24 kwietnia 2016) »»

Znaki Miłosierdzia w Bielsku-Białej Lipniku

W parafii, w której urodził się i został ochrzczony ojciec papieża Jana Pawła II, Karol Wojtyła, powtano obraz Jezusa Miłosiernego. (24 kwietnia 2016) »»

Wizytacja kanoniczna w parafii św. Elżbiety w Cieszynie

Odwiedził chorych w domu i szpitalu i DPS-ie, z uczniami i nauczycielami. Gościł w rodzinie wielodzietnej, rozmawiał ze służbą liturgiczną. (24 kwietnia 2016) »»

Znaki Miłosierdzia w parafii, która wychowała 3 biskupów i gościła Karola Wojtyłę

„Podczas tego nawiedzenia wpatrujemy się w Jezusa Miłosiernego, który zawsze nas szuka, na nas czeka, przebacza nam, jest pełen miłosierdzia. (23 kwietnia 2016) »» Posłuchaj wiadomości

Bielsko-Biała: kustosz Muzeum Narodowego o obrazie Jana Matejki

Obraz opisywany przez krakowską znawczynię twórczości Matejki przedstawia wydarzenie na brzegach Jeziora Lednickiego w Wielkopolsce. (23 kwietnia 2016) »» Posłuchaj wiadomości

Znaki Miłosierdzia w Małych Kozach

Powitanie Znaków odbyło się przed świątynią z udziałem wiernych, bp. Tadeusza Rakoczego oraz proboszcza s. Walentego Brynczki. (23 kwietnia 2016) »»

Bp Pindel do maturzystów na Jasnej Górze: czy zmierzacie do Domu Ojca?

"Podstawową sprawą jest, czy zmierzam do Domu Ojca?. Jeżeli w tej perspektywie będę patrzył na wszystko, to zupełnie inaczej będę wybierał". (22 kwietnia 2016) »» Posłuchaj wiadomości

Maturzyści na Jasnej Górze

"Jestem tu, bo z nimi chce się modlić, modlę się za nich, ale przede wszystkim modlę się z nimi o to, by odnaleźli swoją drogę życia". (22 kwietnia 2016) »» Posłuchaj wiadomości

Znaki Miłosierdzia w Kozach

Znaki Miłosierdzia w Kozach uroczyście powitali wierni z biskupem Piotrem Gregerem i proboszczem ks. Kazimierzem Grelą. (22 kwietnia 2016) »»

Znaki Miłosierdzia w Kozach Gajach

Peregrynujące po diecezji Znaki Miłosierdzia dotarły w ten sposób do dekanatu Bielsko-Biała III (Wschodniego). (21 kwietnia 2016) »»

Idź do strony: 1, 2, 3, 4, , 177

1996-2016 © Kuria Bielsko-Żywiecka | Redakcja