Kazanie na dziś:

Spośród uczestników niedzielnej Mszy świętej do Komunii przystępuje mniej więcej połowa. Kiedy Jezus obiecuje prawdziwy chleb z nieba, uczniowie proszą, by mogli otrzymywać go »»

 

Wiadomości

Spotkanie duszpasterzy osób żyjących w związkach niesakramentalnych

Zastanawiano się też nad sposobami spełnienia, przeżywanego przez niektóre pary niesakramentalne, pragnienia głębszego spotkania z Jezusem (20 kwietnia 2015) »»

Marklowice Górne: ćwierćwiecze parafii św. Jozafata Kuncewicza

Hierarcha zachęcił, by odczytać Ewangelię jako zaproszenie do naśladowania tych, którzy uwierzyli, do świadczenia o Zmartwychwstałym. (20 kwietnia 2015) »»

VII Tydzień Biblijny w sanktuarium w Hałcnowie

"Jednak dobry Bóg przez proroków prowadzi nas do obiecanego Mesjasza i ukazuje nam prawdę o Bogu bogatym w miłosierdzie" (20 kwietnia 2015) »»

Bp Pindel do katechetów: dziękujmy za sytuacje kryzysowe

"Sytuacja kryzysowa może posłużyć do tego ażeby nastąpił wzrost, dokonał się rozwój. Można zmienić tak struktury, które są niewydolne". (19 kwietnia 2015) »»

Spotkanie ze słowem Bożym - o Panu Bogu i jedzeniu

Rozmówcy mówią o symbolice jedzenia w związku z przyjściem Jezusa do Wieczernika mimo drzwi zamkniętych i Jego prośbie o kawałek ryby. (19 kwietnia 2015) »»

A. Comiskey: w Kościele jest miejsce dla ludzi chcących uzdrowić zranioną płciowość

Amerykanin o irlandzkich korzeniach podkreśla z kolei, że teologia ciała Jana Pawła II miała olbrzymi wpływ na jego nawrócenie na katolicyzm (19 kwietnia 2015) »»

Ks. Oko: gender to ideologia ateistów, którzy uwierzyli, że seks jest bogiem

"To jest ideologia ateistów, którzy uwierzyli, że seks jest Bogiem. To tłumaczy te absurdy. To nie jest filozofia, która ma służyć prawdzie" (19 kwietnia 2015) »»

Złoty jubileusz ks. inf. W. Fidelusa – proboszcza mianowanego przez Karola Wojtyłę

„Szlachectwo zobowiązuje! Nauka w tej samej szkole, do której uczęszczał przyszły papież, wiąże się z koniecznością dawania świadectwa” (18 kwietnia 2015) »»

Harmęże: rozpoczęły się Dni Kolbiańskie

Dni Kolbiańskie zainaugurowała konclebrowana Eucharystia pod przewodnictwem ordynariusza bielsko-żywieckiego biskupa Romana Pindla. (18 kwietnia 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Cieszyn: nowy dyrektor szkoły katolickiej

Zdaniem nowego dyrektora, w szkole zarządzanej przez niego nacisk powinien zostać postawiony na wychowanie katolickie i wsparcie rodziny. (17 kwietnia 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Bielsko-Biała: zakończył się ekumeniczny festiwal „Sacrum In Musica”

Luterański biskup Paweł Anweiler w słowie na zakończenie imprezy porównał bielski festiwal do strumienia wody nawadniającej glebę. (17 kwietnia 2015) »»

„Sacrum in musica”: bizantyjska kratima rozbrzmiała w luterańskim kościele

Utworem, który zrobił na publiczności największe wrażenie, była kilkunastominutowa kratima – misternie rozbudowana kompozycja na głosy. (16 kwietnia 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Tydzień Biblijny w Milówce (zapowiedź)

W trakcie Tygodnia Biblijnego można sięgnąć do Duchowej Apteczki i wylosować dla siebie Słowo Boże, lub zakupić Pismo Święte oraz inne książki. (16 kwietnia 2015) »»

Zbiórki krwi organizowane przez diecezjalną Caritas

Tegoroczna pielgrzymka jest wyjątkowym podziękowaniem Bogu za 25-lecie reaktywacji Caritas w Polsce, za jubileuszowy Rok Caritas. (16 kwietnia 2015) »»

Bielsko-Biała: główna nagroda Biennale Plakatu dla irańskich artystów

"Plakat przedstawia osobę, której stopy skierowane są jednocześnie do przodu i do tyłu. To bardzo czytelny symbol człowieka szukającego" (15 kwietnia 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Melanż muzyki klezmerskiej, chóralnej i jazzowej na scenie BCK

Mieszkankach rytmu, śpiewu i improwizacji jazzowej oczarowała publiczność, wśród której byli biskupi Piotr Greger i biskup luterański P. Anweiler. (15 kwietnia 2015) »»

Bielsko-Biała: ruszył Festiwal „Sacrum in Musica”

Biskup wyraził życzenie, by muzyka na bielskim festiwalu jednoczyła serca oraz „otwierała nas na piękno, które czeka po drugiej stronie życia”. (14 kwietnia 2015) »»

Zmarł śp. Ks. Alfons Chmiel

13 kwietnia br. zmarł śp. Ks. Alfons Chmiel. Pogrzeb odbędzie się w parafii Św. Jana Chrzciciela w Brennej, 16 kwietnia o godz. 13.00. (14 kwietnia 2015) »»

Bielsko-Biała: finały Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Jonasz”

Uroczyste podsumowanie 18. Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Jonasz” odbędzie się 2 czerwca w Bielskim Centrum Kultury. (14 kwietnia 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Bp Pindel w Łagiewnikach: św. Jan Paweł II - papież miłosierdzia

Kaznodzieja zobrazował funkcjonowanie Bożego Miłosierdzia w tych trzech wymiarach ewangeliczną przypowieścią o synu marnotrawnym. (13 kwietnia 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Rok św. Jana Pawła II w Skoczowie

Rocznicowe obchody zainaugurowano modlitwą i śpiewem w skoczowskim kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła. (13 kwietnia 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Zmarł ojciec księdza Eugeniusza Warzechy

Pogrzeb taty ks. Eugeniusza Warzechy odbędzie się w środę 15 kwietnia o godz. 13.00 w parafii w Kaczycach. (13 kwietnia 2015) »»

„Polityk w mediach” – wykład ks. dra Tomasza Jaklewicza (zapowiedź)

W ramach duszpasterstwa parlamentarzystów samorządowców planowane są dwa razy w roku spotkania formacyjne, rekolekcje zamknięte co roku. (13 kwietnia 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Bielsko-Biała: modlitwa wolontariuszy Caritas w Tygodniu Miłosierdzia

W ub roku organizowane były także zbiórki dla dotkniętych powodzią Bałkanów, dla prześladowanych w Syrii i innych częściach świata. (13 kwietnia 2015) »»

55-lecie kapłaństwa franciszkanów w Harmężach

Punktem kulminacyjnym spotkania była Msza święta sprawowana w niedzielę w kościele pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia NMP w Harmężach. (13 kwietnia 2015) »»

Kurs dla fotografów i operatorów sprzętu audiowizualnego

Komisja Liturgiczna Diecezji Bielsko-Żywieckiej ogłasza zapisy na kurs dla fotografów i operatorów sprzętu audiowizualnego. (12 kwietnia 2015) »»

Tydzień Miłosierdzia w diecezji bielsko-żywieckiej

W diecezji bielsko-żywieckiej od 12 do 19 kwietnia będzie można oddać krew w czterech punktach krwiodawstwa – zapowiada ks. Kasprowski. (12 kwietnia 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Ks. prof. Zyzak: w Zmartwychwstałym objawia się miłość miłosierna Boga

"Takie miłosierne dłonie pokazywał nam zawsze św. Jan Paweł II, którego dziesiątą rocznicę odejścia do Domu Ojca właśnie wspominamy" – mówił. (12 kwietnia 2015) »»

Spotkania z Pismem Świętym: Jezus przychodzi mimo drzwi zamkniętych

Robert Karp i ks. Jacek Pędziwiatr dyskutują o symbolice drzwi. A to w związku z przyjściem Jezusa do Wieczernika mimo drzwi zamkniętych. (12 kwietnia 2015) »»

Leśna: nowi dawcy szpiku kostnego i dar „miłosiernej” krwi

W 2000 roku zainstalowano tu relikwie św. s. Faustyny. Od tej pory w trzecie piątki miesiąca odbywają się tu nabożeństwa do Bożego Miłosierdzia. (12 kwietnia 2015) »»

Kęcka młodzież śpiewem i muzyką wielbiła Chrystusa Zmartwychwstałego

17 młodych artystów wykonało 12 znanych kompozycji nowocześnie zaaranżowanych. Wśród nich był hymn „Abba, Ojcze” oraz hymn ŚDM 2016. (12 kwietnia 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Idź do strony: 1, 2, 3, 4, , 192

1996-2015 © Kuria Bielsko-Żywiecka | Redakcja