Kazanie na dziś:

Słowo modlitwa kojarzone jest najczęściej z prośbami zanoszonymi do Boga. Maryja wielbi Boga za rzeczy, których do końca nie jest w stanie zrozumieć. Wdzięczność za doświadczenia »»

 

Wiadomości

Bp Roman Pindel do diecezjan: zmieńmy nasze myślenie na bliższe Ewangelii

„Żebyśmy zasiedli do stołu wigilijnego pojednani z naszymi najbliższymi, którzy wrócą do domu, a także pojednani z Bogiem i z sobą samym” (22 grudnia 2014) »»

Bp Pindel w Pisarzowicach: warto się zmieszać, słuchając Słowa Bożego

"Trzeba nam takiego pragnienia, żeby od pierwszego słowa, które pada stąd, od tej ambony, żeby brać sobie do serca to, co się słyszy i rozważa". (22 grudnia 2014) »» Posłuchaj wiadomości

Zespół "Włóczykije" nagrał teledysk do tradycyjnej pastorałki

To kolejny muzyczny klip w historii zespołu. Na początku kwietnia br. zrealizowano zdjęcia powstał teledysk do piosenki „Ballada o papieżu”. (22 grudnia 2014) »»

Pasterka na Dębowcu (zapowiedź)

Łatwo jest dotrzeć do kaplicy usytuowanej nieopodal toru saneczkowego. Dodatkową atrakcją jest niezwykła panorama, jaka się rozciąga z miejsca. (21 grudnia 2014) »»

Purpuraci zbadają sprawę polskich franciszkanów, zamordowanych przez maoistów

W Łękawicy od wielu lat modlono się o wyniesienie na ołtarze franciszkanina, który wraz ze swoim współbratem poniósł śmierć męczeńską. (21 grudnia 2014) »»

Betlejemskie Światło Pokoju pod hasłem "Pokój jest w nas!"

Światło Pokoju z Betlejem jest już także w diecezji bielsko-żywieckiej. Obecnie można je odebrać w bielskiej siedzibie Hufca ZHP przy ul. Chopina 3. (20 grudnia 2014) »»

Na 26 grudnia – Episkopat udzielił dyspensy od piątkowego postu

Episkopat Polski podjął decyzję o udzieleniu dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości tego dnia od pokarmów mięsnych. (20 grudnia 2014) »»

Tłumy na koncercie Golec uOrkiestra w bielskiej świątyni

Koncert w mieście niezwykle mocno związanym życiem twórców Golec Orkiestra, był drugim w tournee zespołu, które rozpoczęło się 17 grudnia. (19 grudnia 2014) »»

Ks. Burzyk do górników: pod ziemią na początku także jest „Słowo”

Nigdy nie rezygnujcie z tego pozdrowienia, nawet jeżeli jesteście ludźmi nie za bardzo wierzącymi, bo Bóg opiekuje się wszystkimi górnikami, (19 grudnia 2014) »»

Czechowice-Dziedzice: bp Roman Pindel poprowadzi rekolekcje adwentowe

Prowadzi się tu rekolekcje ignacjańskie, kapłańskie, małżeńskie, dla referentek powołaniowych, sesje weekendowe i kursy przedmałżeńskie. (18 grudnia 2014) »»

Jawiszowice: Fundacja Br. Alberta rozbudowała dom Warsztatów Terapii Zajęciowej

"Naszym zadaniem jest rehabilitacja społeczna i zawodowa tych ludzi. Przede wszystkim polega to na integracji ich ze społeczeństwem" (17 grudnia 2014) »» Posłuchaj wiadomości

Kolędowo-pastorałkowa płyta Golec uOrkiestry już „złota”.

Łukasz Golec przyznaje, że album nagrany w jasnogórskim sanktuarium to jedno z najlepszych osiągnięć artystycznych w karierze zespołu. (17 grudnia 2014) »» Posłuchaj wiadomości

Kraków: bp Roman Pindel po raz pierwszy przewodniczył obrzędowi admissio

Admissio polega na publicznym wyznaniu chęci bezpośredniego przygotowania się do przyjęcia święceń diakonatu. Dokonuje się w obecności biskupa. (16 grudnia 2014) »»

Rychwałd: reprezentacja Polski oldbojów w futsalu rozegrała 21. mecz „papieski”

Reprezentacja Polski „35” w futsalu powstała w czerwcu 1995 roku, a oficjalnie została zatwierdzona w lutym 1996 roku przez Komisję Futsalu PZPN. (16 grudnia 2014) »»

Brzezinka: niezwykły fresk w kościele sąsiadującym z byłym obozem zagłady

„Nam chodziło o to, by pokazać, że zło nie ma tu ostatniego słowa w historii. Ono szalało tu za drutami kilka lat. Wystarczy!" - mówi proboszcz. (14 grudnia 2014) »» Posłuchaj wiadomości

110 lat żywieckiego Kopernika

Rocznicowe uroczystości 110. rocznicy liceum rozpoczęła Msza św. w konkatedrze pod przewodnictwem biskupa seniora Tadeusza Rakoczego. (13 grudnia 2014) »»

Beskidy: wiatr zniszczył kaplicę, połamał drzewa w klasztornym ogrodzie

Na wzniesioną przez górali grotę w klasztornym ogrodzie sióstr klarysek od Wieczystej Adoracji spadły dwa powalone podmuchami wiatru świerki. (13 grudnia 2014) »»

Bielsko-Biała: symboliczne róże na ornatach i strojach mieszczan

Zwróciła uwagę, że symbolika kwiatu była elementem dekoracyjnym, ale jednocześnie odwoływała się do ponadczasowości i doskonałości. (13 grudnia 2014) »» Posłuchaj wiadomości

"Anioł Beskidów" na Facebooku

Wciąż jeszcze tworzymy nasz profil. Ale mamy nadzieję, że wkrótce coraz lepiej wykorzystamy to narzędzie komunikacji do budowania wspólnoty. (13 grudnia 2014) »»

Bielsko-Biała: góralska Pasterka w świątyni u stóp Magurki (zapowiedź)

Z uwagi na ogromne zainteresowanie góralską Pasterką, w tym roku muzycy planują wystawić telebim przed budynek kościoła (12 grudnia 2014) »» Posłuchaj wiadomości

Stara Wieś: kopia obrazu z Guadalupe w świątyni z czasów objawień w Ameryce

Obraz z Guadalupe, jest jednym z 3 – obok Całunu Turyńskiego i chusty z Manoppello – o których mówi się, że zostały nie ręką ludzką uczynione. (12 grudnia 2014) »» Posłuchaj wiadomości

Bielany: do parafii wrócił dzwon zrabowany przez Niemców

"Tam w Bawarii powiedziono nam, że cieszą się, iż mogą w końcu oddać nam ten dzwon, przeprosili za to, że tak długo to trwało” - mówi ksiądz. (11 grudnia 2014) »» Posłuchaj wiadomości

Bielsko-Biała: pierwsza w historii diecezji zbiórka żywności „Tak, Pomagam!”

Zebrane artykuły znajdą się w paczkach, które z okazji świat otrzymają ubodzy i najbardziej potrzebujący z parafii, które włączyły się w akcję. (11 grudnia 2014) »» Posłuchaj wiadomości

Ordynariusz bielsko-żywiecki odwiedza Gierałtowice

Podczas wizytacji kanoniczej bp Roman Pindel spotkał się z nauczycielami i dziećmi z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gierałtowicach. (11 grudnia 2014) »»

Bielsko-Biała: formacyjne spotkanie KSM

Młodzi spotykają się co roku głównie po to, by zgłębić formację KSM-owicza, ale chcą również nabyć konkretnych umiejętności organizacyjnych. (9 grudnia 2014) »»

Bp Rakoczy do klarysek: jesteście ważnymi znakami dla szukających Boga

W łączności z wszystkimi siostrami Federacji św. Klary dziękowały Bogu za wybór drogi powołania jako adoratorek Najświętszego Sakramentu. (8 grudnia 2014) »» Posłuchaj wiadomości

Bp Pindel: św. Mikołaj wydobywa z ludzi to, co dobre

"Św. Mikołaj stał się takim katalizatorem wydobywania tego, co dobre w ludziach. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy człowiek potrzebuje pomocy". (7 grudnia 2014) »» Posłuchaj wiadomości

Kraków: rekolekcje dla maturzystów w seminarium (zapowiedź)

Na program rekolekcji składać się będzie wspólna Eucharystia, modlitwa, praca w grupach, spotkania z interesującymi osobami. (7 grudnia 2014) »»

Żywiec modlitwa za duszę śp. arcyksiężnej Marii Krystyny Habsburg

Uroczystości upamiętniające księżną zorganizowane zostały w niedzielę wieczorem. Po liturgii w konkatedrze w Miejskim Centrum Kultury. (7 grudnia 2014) »»

Bielsko-Biała: stacjonarne hospicjum im. Jana Pawła II niemal gotowe

Budowę udało się niemal zakończyć, dzięki programowi z Budżetu Obywatelskiego, dzięki temu, że bielszczanie zagłosowali na ten projekt. (6 grudnia 2014) »» Posłuchaj wiadomości

Pierściec: uroczystości w największym polskim sanktuarium św. Mikołaja

Relikwie świętego z Bari przywiózł do Pierśćca w 1964 roku bp Bolesław Kominek, wracający z obrad II Soboru Watykańskiego. (6 grudnia 2014) »»

Idź do strony: 1, 2, 3, 4, , 182

1996-2014 © Kuria Bielsko-Żywiecka | Redakcja