Kazanie na dziś:

Ks. Jan Żelazny zauważa, że na Giewont wchodzi się z dwóch stron; przed wyborem drogi, zastanawia się, czy idący z nim sobie poradzą. Ewangelista podkreśla, że Jezus osobno »»

 

Wiadomości

Zmarła matka ks. Pawła Hubczaka

Pogrzeb odbędzie 31 stycznia o godz. 13.00 w kaplicy cmentarnej parafii świętych App. Szymona i Judy Tadeusza w Łodygowicach (31 stycznia 2015) »»

Bp Pindel do samorządowców: obowiązkiem władzy jest zapewnienie pokoju

Na spotkanie z ordynariuszem przybyli posłowie z regionu, prezydenci, burmistrzowie, starostowie kilku powiatów Śląska i Małopolski. (30 stycznia 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Bielsko-Biała: dekret biskupi o odpustach w Roku Życia Konsekrowanego

Dekret bp. Romana Pindla nawiązuje do rozporządzenia Penitencjarii Apostolskiej, która ogłosiła decyzję Ojca Świętego Franciszka. (30 stycznia 2015) »»

Kuria bielsko-żywiecka będzie 2 lutego nieczynna

2 lutego, w poniedziałek z powodu Święta Ofiarowania PańskiegoKuria Bielsko-Żywiecka będzie nieczynna. (30 stycznia 2015) »»

Rowerzyści z Podbeskidzia kontynuują pielgrzymkę po Ziemi Świętej

„Początek dnia był przyjemny: piękne widoki, pustynia, pagórki, a ludzie bardzo uprzejmi. Częstowali nas tym co mieli, mocno nas dopingowali. (29 stycznia 2015) »»

Ordynariusz odwiedził szkołę w Zagórniku

W ramach wizytacji kanonicznej bp Roman Pindel odwiedził 29 stycznia szkołę w Zagórniku. (29 stycznia 2015) »»

Oświęcim: modlitwy i hołd ofiarom w 70. rocznicę wyzwolenia obozu

Rozbrzmiała także chrześcijańska modlitwa „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie” oraz prawosławna, w języku cerkiewnosłowańskim. (28 stycznia 2015) »»

Kard. Dziwisz w Oświęcimiu: pokój to ostatnie słowa Boga

„Póki jesteście między nami, trzeba wzmocnić wasz głos przestrogi. Trzeba dać światu usłyszeć wasz głos” – apelował purpurat (27 stycznia 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Modlitwy w 70. rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau (zapowiedź)

Dyrektor Muzeum zauważa, że 70. rocznica będzie ostatnią okrągłą, którą będziemy jeszcze obchodzić w obecności licznej grupy ocalałych. (26 stycznia 2015) »»

Zmarł ks. Jerzy Wyporek, długoletni proboszcz parafii św. Jakuba w Szczyrku

Importa - we wtorek, 27 stycznia 2015 r. Msza św. o godz. 14 w kościele parafialnym w Tokarni. Pogrzeb - w środę, 28 stycznia 2015 r. (26 stycznia 2015) »»

Wiara i próby wypełniania praktyk religijnych w Auschwitz

Na podstawie relacji więźniarek można sądzić, że w obozie w Birkenau modlono się oddzielnie ze względu na różne tradycje religii osadzonych. (25 stycznia 2015) »» Posłuchaj wiadomości

„Andrychów” zakolędował w Kętach

Zespół zdobył I miejsce i podczas XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie w 2012 r. (25 stycznia 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Ks. Studenski: duszpasterstwo samorządowców ma wspierać duchowo i łączyć

„Mimo tych ograniczeń czasowych, chcemy zaproponować samorządowcom formy działalności, które są dostosowane do ich możliwości” (24 stycznia 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Oświadczenie Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej

Biskup bielsko-żywiecki bp Roman Pindel zwraca się do kapłanów i wiernych diecezji z prośbą o modlitwę o spokój duszy śp. Damiana Radzięty. (24 stycznia 2015) »»

9 osób z Podbeskidzia rozpoczęło pielgrzymkę po Ziemi Świętej na rowerach

Zauważa, poznawanie na rowerach „piątej ewangelii” – jak się często nazywa Ziemię Świętą – musi iść w parze z własnym wzrostem duchowym. (24 stycznia 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Stypendyści dwóch kościelnych Fundacji na opłatku z ordynariuszem

W diecezji jest 71 stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” oraz 50 stypendystów diecezjalnej Fundacji „Światło Nadziei”. (24 stycznia 2015) »»

Zmarł śp. ks. Brunon Czech

23 stycznia 2015 w szpitalu w Katowicach-Ochojcu zmarł śp. ks. Brunon Czech. Przeżył 85 lat, z czego 59 w Chrystusowym kapłaństwie. (24 stycznia 2015) »»

Duchowieństwo wśród więźniów Auschwitz

Duchowni byli przywożeni do Auschwitz do końca istnienia obozu. Znakowano ich zazwyczaj czerwonym trójkątem jako więźniów politycznych (23 stycznia 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Jan Paweł II i Benedykt XVI w b. niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz

"Oświęcim jest rozrachunkiem z sumieniem ludzkości poprzez te tablice, które świadczą o ofiarach, jakie poniosły narody" - mówił Jan Paweł II (23 stycznia 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Cieszyn: „Jasełka Tradycyjne” po raz 15.

Cieszyńskie jasełka te nie są zwykłym spektaklem teatralnym, lecz rodzajem świadectwa występujących aktorów i ich rodzin. (23 stycznia 2015) »»

Wizyta kanoniczna w Sułkowicach Bolęcinie

W piątek 23 stycznia w ramach wizyty kanonicznej biskup Roman Pindel odwiedził szkołę w Sułkowicach Bolęcinie koło Andrychowa. (23 stycznia 2015) »»

Żywiec: przegląd jasełek w wykonaniu niepełnosprawnych

Podczas piątkowego uroczystego wręczania nagród w MCK w Żywcu biskup Roman Pindel chwalił aktorów za to, że grali całymi sobą. (23 stycznia 2015) »»

Żywiec: ruszają Żywieckie Gody, jedna z największych imprez kolędniczych w Polsce

W ramach Żywieckich Godów 23 stycznia odbędzie VII Przegląd Widowisk Jasełkowych Placówek Opiekuńczo – Leczniczych. (22 stycznia 2015) »»

Bp Pindel do działaczy KIK: Bóg nie zapomni o miłości, którą okazaliście innym

"To niesamowite słowa. Po pierwsze jesteśmy nazwani świętymi. Po drugie zdumiewa to, jak Bóg ma pamiętać o każdym dobrym czynie". (20 stycznia 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Żywiec: modlitwa na kirkucie i inauguracja Tygodnia ekumenicznego

Człowieku XXI wieku, pragniesz? Przyjdź do Jezusa! Pragniesz? Pij z kubka Jezusa. Z Nim idź drogami w nowy inny, świat!” – zachęcał bp Anweiler. (19 stycznia 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Spotkanie opłatkowe KSM z ordynariuszem diecezji

Biskup odwołał się do istotnej cechy stowarzyszenia, jaką jest katolickość. Wspomniał, jak trudne bywa dziś zadeklarowanie przynależności katolickiej (19 stycznia 2015) »»

Zmarł Bronisław Donocik, ojczym ks. Mirosława Szewieczka

Zmarł Bronisław Donocik, ojczym ks. Mirosława Szewieczka. Jego pogrzeb odbędzie się w środę, 21 stycznia o godzinie 14.00 w Zabrzegu. (19 stycznia 2015) »»

Cieszyn: Dzień Judaizmu na jednym z najstarszych polskich kirkutów

Burmistrz Cieszyna Ryszard Macura podkreślił w rozmowie z KAI, że dzisiejsza uroczystość jest symbolicznym powrotem do korzeni miasta. (18 stycznia 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Żywiec: Węgrzy otrzymali Grand Prix „Pastorałki Żywieckiej”

Imoreza współfinansowana jest przez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki w ramach projektu „Wyszehradzki Festiwal Kolęd”. (18 stycznia 2015) »»

Brzeszcze: parafianie podziękowali górnikom za obronę rodzin i kopalni

„Dziękujemy naszym górnikom, którzy przez 10 dni strajkowali pod ziemią w kopalni «Brzeszcze». Dziękujemy im za determinację; (18 stycznia 2015) »»

Bielsko-Biała: Dni Judaizmu – konkurs „Wspomnienie o Irenie Sendlerowej”

Bielsko-żywiecki sufragan bp Piotr Greger wyraził wdzięczność za propagowanie tak szlachetnych postaci, jaką była Irena Sendler. (17 stycznia 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Idź do strony: 1, 2, 3, 4, , 185

1996-2015 © Kuria Bielsko-Żywiecka | Redakcja