Kazanie na dziś:

Utożsamiając pewne egzotyczne osoby świata rozrywki czy polityki z szatanem, nie doceniamy tej inteligentnej istoty. Diabeł kusi Jezusa w sposób wyrafinowany, podstępnie; najprawdopodobniej »»

 

Dzisiaj

09:00 - Brenna Centrum. Msza św. Bp Piotr Greger. Zimowe Igrzyska Abstynentów.
09:00 - Skoczów, św. Piotra i Pawła. Instalacja nowego proboszcza.
14:00 - B-B, św. Pawła. Eucharystia i modlitwa o uzdrowienie. Święto Patronalne SECIM.
18:00 - Wieprz k. Andrychowa, Wszystkich Świętych. Peregrynacja. Bp R. Pindel.

Wiadomości

Ks. Przemysław Sawa rozpoczął posługę Misjonarza Miłosierdzia w diecezji

W ramach swej nowej posługi duchowny pełnił będzie regularny dyżur w konfesjonale, czuwał nad pozytywnym przekazem prawdy o miłosierdziu. (13 lutego 2016) »»

Bp Pindel do chorych: przyjmując swoje osobiste krzyże, naśladujecie Jezusa

„Jezus był pierwszy, który zrealizował to wezwanie. On wziął swój krzyż, nawet więcej niż swój, bo krzyż całego świata, każdego grzechu. (12 lutego 2016) »» Posłuchaj wiadomości

Znaki Miłosierdzia w andrychowskiej parafii św. Stanisława BM

"Bóg pragnie być blisko człowieka, który się zagubił. Chce go uratować. Szczególnie dzisiaj, kiedy człowiek może łatwiej się gubi niż kiedykolwiek". (12 lutego 2016) »» Posłuchaj wiadomości

Bielsko-żywiecka Caritas zainaugurowała akcję „Podaruj Kroplę Miłości”

11 lutego obchodzono 24. Światowy Dzień Chorego, podczas którego Caritas zainaugurowała kolejny rok ogólnopolskiej akcji krwiodawstwa (12 lutego 2016) »»

Kurs dla fotografów i operatorów sprzętu audiowizualnego

Komisja Liturgiczna Diecezji Bielsko-Żywieckiej ogłasza zapisy na kurs dla fotografów i operatorów sprzętu audiowizualnego. (11 lutego 2016) »»

Bp Pindel w Andrychowie: oby spotkanie z Miłosiernym było czasem nawrócenia

Jak zauważył biskup, spotkanie z Bogiem miłosiernym w peregrynujących Znakach jest okazją, by właśnie teraz wyznać grzechy i zacząć nowe życie. (11 lutego 2016) »» Posłuchaj wiadomości

Caritas: pluszowe misie dla najmłodszych pacjentów

Zabawki przekazali uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Pisarzowicach, którzy z okazji Światowego Dnia Chorego odwiedzili szpitale. (11 lutego 2016) »»

Bp Greger w Popielec: jałmużna przypomina o długu wobec Pana Boga i bliźniego

Zauważył, że kalkulacja, która może towarzyszyć dawaniu, wzmacnia postawę wyrachowania i oddala nas od postawy autentycznego jałmużnika. (10 lutego 2016) »»

Bp Greger w Roczynach: miłosierny Bóg wychodzi naprzeciw, przynosi pokój serca

„Miłosierny Ojciec, który zawitał do waszego kościoła, waszej parafii, pierwszy wychodzi naprzeciw, tak jak wobec syna, który się w życiu pogubił. (9 lutego 2016) »» Posłuchaj wiadomości

W Środę Popielcową 10 lutego kuria będzie nieczynna

W Środę Popielcową 10 lutego kuria będzie nieczynna. (9 lutego 2016) »»

Znaki Miłosierdzia w Sułkowicach-Łęgu

Obraz relikwie Apostołów Miłosierdzia powitali członkowie wspólnoty parafialnej z bp. Piotrem Gregerem i proboszczem ks. Stanisławem Skrzypcem. (9 lutego 2016) »»

Pogórze: rekolekcje dla maturzystów z diecezji (zaproszenie)

Najbliższa propozycja rekolekcyjna to spotkanie w dniach od 12 do 14 lutego roku w domu rekolekcyjnym przy parafii NMP Królowej Polski w Pogórzu. (8 lutego 2016) »»

Bp Pindel: kto doznał miłosierdzia Bożego w życiu, pragnie się nim dzielić

"W ten sposób przekonał Szymona do tego, że jest miłosierdzie Boga nawet wtedy, gdy człowiek traci nadzieję, machnie ręką, gdy się coś nie udało". (8 lutego 2016) »» Posłuchaj wiadomości

Znaki Miłosierdzia w Sułkowicach-Bolęcinie

Mszą świętą pod przewodnictwem biskupa Piotra Gregera rozpoczęła się w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Sułkowicach Bolęcinie peregrynacja. (8 lutego 2016) »»

Spotkanie ze słowem Bożym: sieć, to nie to samo, co sitko

Zdarzyło się raz, gdy tłum cisnął się do Niego, aby słuchać słowa Bożego, a On stał nad jeziorem Genezaret - zobaczył dwie łodzie, stojące przy brzegu. (7 lutego 2016) »»

Znaki Miłosierdzia w Rzykach

Obraz i relikwie Apostołów Miłosierdzia powitali członkowie wspólnoty parafialnej z bp. Piotrem Gregerem i proboszczem ks. Janem Nalepą. (7 lutego 2016) »»

Bp Rakoczy: potrzeba nam nowej Solidarności w obronie wspólnego dobra

„To nie przypadek, że strajk generalny wybuchł na podbeskidzkiej ziemi, gdzie ludzie tak powszechnie żyją wartościami wiary i ofiarnego patriotyzmu”. (6 lutego 2016) »»

Ostatki na rolkach w LUCE Arena

Wydarzenie to adresowane jest do wszystkich miłośników jazdy na rolkach, ale również do tych, którzy poszukują ciekawej formy spędzania wolnego czasu (6 lutego 2016) »»

106 lat wieczystej adoracji Jezusa Eucharystycznego w klasztorze sióstr klarysek

Siostry modlą się przed Jezusem Eucharystycznym w intencjach przynoszonych przez parafian, pielgrzymów, oraz przysyłających prośby przez internet. (6 lutego 2016) »»

Cieszyn: trzech więźniów przyjęło sakrament bierzmowania

"Bóg przychodzi dziś do was i chce wam, poprzez udzielany sakrament Ducha Świętego, w waszej duszy przyłożyć drugą pieczęć". (5 lutego 2016) »» Posłuchaj wiadomości

Znaki Miłosierdzia w Wilamowicach

Obraz i relikwie Apostołów Miłosierdzia powitali członkowie wspólnoty parafialnej z bp. Romanem Pindlem i proboszczem ks. Michałem Bogutą. (5 lutego 2016) »»

Beskidy: tradycja święcenia soli, chleba i wody od św. Agaty

Św. Agata czczona jest jako patronka zawodów mających kontakt z ogniem, a także orędowniczka w chorobach piersi i opiekunkę karmiących matek. (5 lutego 2016) »»

25 lat parafii w Malcu

Biskup pomocniczy Piotr Greger pobłogosławił nowy ołtarz boczny, w którym umieszczono obraz Matki Bożej Maleckiej. (5 lutego 2016) »»

Żywiec: 27 osób złożyło akt ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi.

33 dniowy okres przygotowań do Aktu Ofiarowania prowadzony jest na ogół przez kapłana – dla grupy osób, często dla całej parafii. (4 lutego 2016) »»

Znaki Miłosierdzia w Hecznarowicach

Obraz i relikwie Apostołów Miłosierdzia powitali członkowie wspólnoty parafialnej z bp. Romanem Pindlem i proboszczem ks. Aleksandrem Smarduchem. (4 lutego 2016) »»

Wizytacja kanoniczna w parafii św. Magdaleny w Cieszynie

W ramach trwającej w parafii św. Marii Magdaleny wizytacji bp Piotr Greger spotkał się z nauczycielami i uczniami Gimnazjum i Liceum katolickiego. (4 lutego 2016) »»

Rajcza: pogrzeb śp. ks. kan. Alfreda Brody

Śp. ks. Alfred Broda urodził się 22 sierpnia 1936 r. w Zgłobieniu koło Rzeszowa. W 1961 r. przyjął święcenia kapłańskie. (4 lutego 2016) »»

Bp Pindel: ofiarowanie w świątyni zapowiada absolutne oczyszczenie na krzyżu

"A jednak ta Jezusowa śmierć na krzyżu przynosi absolutne oczyszczenie. Oto przyjście do świątyni jest zapowiedzią tego oczyszczenia". (3 lutego 2016) »» Posłuchaj wiadomości

Kęty: zmartwychwstanki czuwały przy Znakach Miłosierdzia

Obraz mierzący prawie 2,5 metra wysokości i ważący 120 kilogramów zabierze dziś od zmartwychwstanek specjalny samochód-kaplica. (3 lutego 2016) »»

Kolejna częśc wizytacji kanonicznej w Ustroniu Polanie

Spotkania z nauczycielami i dziećmi w szkole złożyły się na kolejny dzień wizytacji kanonicznej biskupa diecezji. (3 lutego 2016) »»

Zmarł ks. Alfred Broda

Msza pogrzebowa i pochowanie ciała odbędzie się w czwartek, 4 lutego o godz 13.30 w kościele św. Wawrzyńca DM i św. Kazimierza Królewicza w Rajczy, (2 lutego 2016) »»

Bp Rakoczy do redemptorystek: bądźcie światłem na świeczniku!

"Taka jest logika daru, taka jest logika miłości. Taka jest logika prawdziwego chrześcijańskiego życia, życia zakonnego". (2 lutego 2016) »» Posłuchaj wiadomości

Znaki Miłosierdzia w Pisarzowicach

Obraz i relikwie Apostołów Miłosierdzia powitali członkowie wspólnoty parafialnej z bp. Piotrem Gregerem i proboszczem ks. Januszem Gackiem. (1 lutego 2016) »»

We wtorek, 2 lutego, kuria diecezjalna jest nieczynna.

We wtorek, 2 lutego (Święto ofiarowania Pańskiego), kuria diecezjalna jest nieczynna. (1 lutego 2016) »»

Bielsko-Biała: VIII piłkarski Turniej Bosko Cup 2016

"Wszyscy mówili, że Buczkowice są murowanym kandydatem po mistrzowski tytuł, okazało się, że Rajcza zdobywa je po raz trzeci". (1 lutego 2016) »»

Jawiszowice–os. Brzeszcze: charytatywny koncert kolęd

"Niech wykonywane przez was kolędy i pastorałki zbliżają nas do Boga i drugiego człowieka" – mówił proboszcz ks. Burzyk, witając chóry i zespoły. (1 lutego 2016) »»

Kolędowanie w Witkowicach

W parafialnym kościele zabrzmiały zarówno tradycyjne kolędy i pastorałki, jak i ludowe pieśni bożonarodzeniowe i piosenki współczesne (1 lutego 2016) »»

Idź do strony: 1, 2, 3, 4, , 180

1996-2016 © Kuria Bielsko-Żywiecka | Redakcja